The Grand Tour

4 sezon The Grand Tour będzie miał tylko 2 odcinki

The Grand Tour zmieniło całkowicie formę, co znacząco odbija się na liczbie odcinków dla widzów.

The Grand Tour zmieniło całkowicie formę, co znacząco odbija się na liczbie odcinków dla widzów.

Jednym z największych wyróżników The Grand Tour kontra (dawny) Top Gear była liczba odcinków. To właśnie ten element był podkreślany również przez samych prezenterów od pierwszego odcinka show. Podczas gdy Clarkson, Hammond i May w czasach BBC i Top Gear mogli zaoferować maksymalnie 5-6 odcinków z odcinkiem specjalnym, tak w Amazonie i The Grand Tour powitali nas z ogromnym budżetem i aż 13 odcinkami na początek.

Następnie liczba odcinków spadła do 11 w 2 sezonie z uwagi na problemy z realizacją odcinka specjalnego, a rok później znów odrobili i przygotowali aż 14 odcinków włącznie z wcześniej nakręconym odcinkiem specjalnym. Wraz z ostatnim odcinkiem 3 sezonu zapowiedziany został koniec programu takiego jaki znamy. Ogłoszono koniec studia, toru testowego, wywiadów z gwiazdami oraz publiczności. Od teraz wszystkie odcinki będą specjalnymi wyprawami w różnych częściach świata.

The Grand Tour Mongolia Special (2019)

Wielu myślało, że Amazon będzie w stanie teraz przygotować więcej odcinków specjalnych i wraz nowym sezonem powita nas z kilkoma wyprawami emitowanymi co tydzień. Nic bardziej mylnego.

4 sezon miał premierę 13 grudnia i przygotowany został wyłącznie jeden odcinek. „Seamen” co prawda trwał nieco dłużej i normalnie byłby podzielony na dwie części, jednak tydzień później widzowie nie mieli nowego odcinka. Jego oficjalna data premiery nie jest dokładnie znana, lecz kolejną wyprawę Clarksona, Hammonda i Maya zobaczymy dopiero w czerwcu 2020 roku.

To nie koniec złych wiadomości. Z informacji jakie zdradził James May w niedawnym wywiadzie wynika, że będzie to też koniec 4 sezonu. Następny sezon został zapowiedziany, jednak premiera 5 sezonu odbędzie się dopiero w 2021 roku i najpewniej również będzie zawierał zaledwie 2 odcinki.

The Grand Tour prezentuje: Seamen

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

6 thoughts on “4 sezon The Grand Tour będzie miał tylko 2 odcinki

 • 2 stycznia 2020 at 11:59
  Permalink

  No cóż, to już koniec. Za rok nikt nie będzie już na nich czekał. Strzał w stopę.

  Reply
 • 8 kwietnia 2020 at 10:18
  Permalink

  LIPA DO KWADRATU nie stety lubiłem ich za całokształt pracy

  Reply
 • 21 lipca 2020 at 17:47
  Permalink

  Wejda do kin. A tvp zrobi cykl czwartkow z top tzn grand tour. W sumie to spokojnie kazdy odcinek specjalny nadaje sie na dokument

  Reply
 • 6 stycznia 2021 at 01:48
  Permalink

  A moze warto jednak pogodzic się z pierwotnym producentem BBC. Biznes to biznes. Troche czasu mineło i mimo wszystko mozie się pogodzić. Najlepiej sie oglądało oryginalny TG. Chłopaki wracajcie tam 😉

  Reply

Dodaj komentarz