4 sezon The Grand Tour będzie miał tylko 2 odcinki

The Grand Tour zmieniło całkowicie formę, co znacząco odbija się na liczbie odcinków dla widzów.

Jednym z największych wyróżników The Grand Tour kontra (dawny) Top Gear była liczba odcinków. To właśnie ten element był podkreślany również przez samych prezenterów od pierwszego odcinka show. Podczas gdy Clarkson, Hammond i May w czasach BBC i Top Gear mogli zaoferować maksymalnie 5-6 odcinków z odcinkiem specjalnym, tak w Amazonie i The Grand Tour powitali nas z ogromnym budżetem i aż 13 odcinkami na początek.

Następnie liczba odcinków spadła do 11 w 2 sezonie z uwagi na problemy z realizacją odcinka specjalnego, a rok później znów odrobili i przygotowali aż 14 odcinków włącznie z wcześniej nakręconym odcinkiem specjalnym. Wraz z ostatnim odcinkiem 3 sezonu zapowiedziany został koniec programu takiego jaki znamy. Ogłoszono koniec studia, toru testowego, wywiadów z gwiazdami oraz publiczności. Od teraz wszystkie odcinki będą specjalnymi wyprawami w różnych częściach świata.

The Grand Tour Mongolia Special (2019)

Wielu myślało, że Amazon będzie w stanie teraz przygotować więcej odcinków specjalnych i wraz nowym sezonem powita nas z kilkoma wyprawami emitowanymi co tydzień. Nic bardziej mylnego.

4 sezon miał premierę 13 grudnia i przygotowany został wyłącznie jeden odcinek. “Seamen” co prawda trwał nieco dłużej i normalnie byłby podzielony na dwie części, jednak tydzień później widzowie nie mieli nowego odcinka. Jego oficjalna data premiery nie jest dokładnie znana, lecz kolejną wyprawę Clarksona, Hammonda i Maya zobaczymy dopiero w czerwcu 2020 roku.

To nie koniec złych wiadomości. Z informacji jakie zdradził James May w niedawnym wywiadzie wynika, że będzie to też koniec 4 sezonu. Następny sezon został zapowiedziany, jednak premiera 5 sezonu odbędzie się dopiero w 2021 roku i najpewniej również będzie zawierał zaledwie 2 odcinki.

The Grand Tour prezentuje: Seamen

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

BMW M8 Competition - dźwięk wydechu (Comfort, Sport, Sport+), dźwięk przejazdu + palenie gumy

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “4 sezon The Grand Tour będzie miał tylko 2 odcinki

  • 2 stycznia 2020 at 11:59
    Permalink

    No cóż, to już koniec. Za rok nikt nie będzie już na nich czekał. Strzał w stopę.

    Reply

Dodaj komentarz