Mamy pierwsze konkretne informacje dotyczące następcy Nissana 370Z

Nadwozie maszyny nawiązywać ma do legendarnego Nissana 240Z, a pod maską pojawi się 3-litrowy silnik V6!

Nadwozie maszyny nawiązywać ma do legendarnego Nissana 240Z, a pod maską pojawi się 3-litrowy silnik V6!

Ponad dwa miesiące temu mieliśmy przyjemność poinformować was, że muł testowy, sprawdzający układ napędowy do następcy Nissana 370Z wyjechał na pierwsze testy na torze Nurburgring. Auto posiadało w przednim zderzaku dodatkowe wloty powietrza, co oznaczało, że pod maskę pojazdu trafił silnik spalinowy, wiadomość ta bardzo ucieszyła fanów maszyny, którzy martwili się, że samochód napędzany będzie elektrycznym motorem. Teraz mamy okazję przekazać wam pierwsze konkretne informacje dotyczące następcy Nissana 370Z i trzeba przyznać, że brzmią one naprawdę świetnie.

Nadwozie samochodu, a zwłaszcza przedni zderzak inspirowane mają być wyglądem kultowego Nissana 240Z, ogólna sylwetka i gabaryty będą jednak niewiele odbiegać od dostępnej aktualnie generacji 370Z. Według osoby, która przekazała te informacje do portalu Autoblog, Nissan chce „powrócić do swoich korzeni”. Wnętrze ma zostać znacznie zmodernizowane i przypominać będzie te, jakie znaleźć możemy w najnowszych autach japońskiej marki, nie zabraknie również nowoczesnego systemu info-rozrywki.

Jeżeli chodzi o kwestie napędu, to pod maską następcy Nissana 370Z zobaczymy 3-litrowy silnik V6 pochodzący z Infiniti Q50/Q60 400 Red Sport. Początkowo jednostka sprzężona będzie z 9-biegową, automatyczną skrzynią, jednak z czasem, w ofercie pojawić ma się również przekładnia manualna. Istnieje spora szansa na to, że samochód dostępny będzie w wersji Nismo, która oferować będzie naturalnie bardziej agresywny wygląd oraz lepsze osiągi.

W tym momencie ciężko jest powiedzieć, kiedy pojazd oficjalnie zadebiutuje, ponieważ maszyna znajduje się jeszcze we wczesnej fazie produkcji. Najwcześniej premiera może mieć miejsce za około dwa lata, nic jednak nie jest pewne. Warto zaznaczyć również, że żadna z powyższych informacji nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Nissana.

Nissan 370Z 50th Anniversary

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autoblog.com, Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz