Nowy Volkswagen Golf GTI zadebiutuje już w marcu

Premiera auta będzie miała miejsce podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych w Genewie.

Premiera auta będzie miała miejsce podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych w Genewie.

Nowa generacja Volkswagena Golfa zadebiutowała ponad dwa miesiące temu. W tym momencie auto dostępne jest jedynie w podstawowych wydaniach, jednak niebawem sytuacja ta ulegnie zmianie. Już podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych w Genewie, niemiecka marka zaprezentuje Golfa w wydaniu GTI.

Pod maskę auta trafić za zmodernizowany silnik, jaki napędzał siódmą generację pojazdu. Moc uturbionej, 2-litrowej jednostki z czterema cylindrami wynosić ma 245 koni mechanicznych w standardowym modelu, oraz 290 koni w potężniejszym wydaniu. Na pokładzie dostępne będą czysto spalinowe motory, które nie będą wspomagane żadnym poziomem hybrydyzacji. W ofercie skrzyni biegów znajdziemy zarówno sześciobiegową przekładnię manualną, jak i ośmiobiegowy automat z podwójnym sprzęgłem.

Według portalu Autocar Volkswagen w Genewie oprócz nowego Golfa GTI planuje zaprezentować również wydanie GTD. To dysponowałoby mocą 200 koni mechanicznych pochodzących z 2-litrowej jednostki diesla wspomaganej turbo, która również mogłaby zostać sprzężona z przekładnią manualną oraz automatyczną.

Po Volkswagenie Golfie GTI oraz GTD, następnym w kolejce do debiutu jest Volkswagen Golf R. Samochód ten swoją premierę świętować będzie prawdopodobnie podczas tegorocznego Goodwood Festival of Speed.

2020 Volkswagen Golf GTI – zdjęcia szpiegowskie lipiec 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autocar, Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz