Skoda zaprezentowała oficjalne szkice Octavii RS

Sportowy model zostanie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Sportowy model zostanie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Tydzień temu prezentowaliśmy grafiki zdradzające wygląd nowej Octavii RS, które wyciekły z oficjalnego internetowego konfiguratora modelu. Specjalnie dla was wykonaliśmy dodatkowo wizualizację kilku wariantów kolorystycznych na bazie lakierów znanych z palety poprzedniej generacji modelu.

Po publikacji pierwszego cennika nowej Octavii, Skoda zaczęła ujawniać nieco informacji o sportowym wariancie oficjalnie zapowiadając jego debiut podczas salonu samochodnego w Genewie. Na początek zaserwowano trzy grafiki przedstawiające obie wersje nadwozia Octavii RS.

Pojawi się nieco zmienione nadwozie i obniżone zawieszenie. Z przodu znajdziemy nowy zderzak z większymi wlotami powietrza oraz czarny grill z emblematem RS. Z tyłu pojawią się dwa chromowane końcówki wydechu oraz dyfuzor ze zintegrowanymi światłami odblaskowymi połączonymi w jedną listwę. Całość uwydatniać będzie czarny spoiler o nowym wzorze na klapie bagażnika oraz czarne lusterka. Na grafikach felgi są przesadnie duże, jednak w produkcyjnym modelu znajdziemy felgi o rozmiarze od 17″ do 19″.

Mamy nareszcie oficjalne potwierdzenie jednostki napędowej. Skoda Octavia RS czwartej generacji będzie posiadać pod maską napęd hybrydowy typu plug-in o mocy 245 KM (180 kW). Obok niego ma się pojawić również wersja benzynowa wykorzystująca 2.0 TSI o niesprecyzowanej mocy oraz bardzo popularna wersja z silnikiem diesla 2.0 TDI o mocy 190 KM.

2020 Skoda Octavia RS – zapowiedź

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 Skoda Octavia RS – warianty kolorystyczne

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

wizualizacja: Michał Śniadek / CarTests Polska

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz