Cupra Formentor zostanie zaprezentowana podczas Geneva Motor Show

Samochód pojawi się na stanowisku marki tuż obok nowego Leona.

Jeszcze kilka dni temu mieliśmy przyjemność napisać dla was o premierze Cupra Leona, a teraz możemy ponadto poinformować o kolejnym aucie hiszpańskiej marki, jakie niebawem świętować będzie swój debiut. Obok usportowionego odpowiednika Seata Leona, na stoisku Cupry podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych w Genewie zobaczymy również Cupra Formentor w produkcyjnym nadwoziu.

O samochodzie informowaliśmy na początku bieżącego miesiąca, kiedy to wypuszczony został na zakamuflowane testy w terenie. Już wtedy widzieliśmy, że maszyna gotowa jest do debiutu i byliśmy pewni, że ten będzie miał miejsce niebawem.

O ile o wyglądzie nadwozia maszyny nie możemy powiedzieć nic nowego, tak niedawna premiera Cupra Leona dostarczyła nam dużą ilość informacji, o potencjalnych jednostkach napędowych, z uwagi na to, że pod maskami obu samochodów, zobaczymy prawdopodobnie te same silniki. Istnieje jedynie spore prawdopodobieństwo, że Formentor nie będzie oferowany z napędem na wszystkie koła, co oznacza brak topowego silnika z Leona.

W ofercie Cupra Leona znajduje się motor 2.0 TSI w trzech wariantach mocy. Bazowa generować będzie tylko 245 KM, poziom wyżej to już 300 KM, a na szczycie znajdziemy 310 KM z napędem na wszystkie koła. Oprócz konwencjonalnego układu napędowego, Cupra ma przygotowaną również hybrydę typu plug-in. Ta bazuje na silniku 1.4 TSI wspomaganym pojedynczą jednostką elektryczną, co łącznie pozwala na wygenerowanie 245 KM i 400 Nm.

Cupra Formentor – zdjęcia szpiegowskie luty 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Cupra

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz