Skoda Octavia RS już oficjalnie – na początek hybryda

Za kilka miesięcy zadebiutują dwie dodatkowe wersje - topowa z 2-litrową benzyną oraz diesel z napędem na wszystkie koła.

Za kilka miesięcy zadebiutują dwie dodatkowe wersje – topowa z 2-litrową benzyną oraz diesel z napędem na wszystkie koła.

Skoda podczas internetowej konferencji prasowej zaprezentowała publicznie pierwszy sportowy wariant nowej generacji Octavii. Na początek ujawniono jedynie szczegóły wersji hybrydowej, zgodnie z polityką firmy, która dąży do jak największego wkroczenia w rynek elektromobilności.

Tak jak było zapowiadane, Octavia RS iV jest hybrydą typu Plug-In wykorzystującą 1,4-litrowy silnik TSI wspomagany jednostką elektryczną. Łącznie generuje on 245 KM, czyli dokładnie tę samą moc, co poprzednia generacja w wersji całkowicie benzynowej. Maksymalny moment obrotowy wynosi 400 Nm, a zasięg wyłącznie na energii elektrycznej szacowany jest na 60 km.

Jeśli chodzi o osiągi, to hybrydowa Octavia RS przyspieszać będzie od 0 do 100 km/h w czasie 7,3 sekundy, czyli dokładnie tyle ile 2. generacja z 2-litrowy silnikiem benzynowym. Prędkość maksymalna wynosi 225 km/h i jest ograniczona elektronicznie.

Wpis w trakcie aktualizacji…

2020 Skoda Octavia RS iV

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 Skoda Octavia Combi RS iV

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz