Nissan kolejną marką, która zmieni swoje logo?

Japońska marka zgłosiła niedawno dwa nowe znaki towarowe, które prezentują unowocześnione logotypy producenta.

Japońska marka zgłosiła niedawno dwa nowe znaki towarowe, które prezentują unowocześnione logotypy producenta.

Ostatnimi czasy jesteśmy świadkami niezwykle dużej aktywności firm motoryzacyjnych w kierunku zmieniania swoich logotypów. Na zmodyfikowanie swojego logo w ostatnich miesiącach zeszłego roku zdecydował się Volkswagen oraz Kia. Całkiem niedawno, do tego grona dołączyło BMW, które przy okazji prezentacji swojego najnowszego konceptu zapowiadającego BMW i4, pokazało również wygląd swojego nowego logo. Teraz dotarły do nas informacje, według których na zmianę logotypu szykuje się również Nissan.

Producent niedawno zarejestrować miał w Wielkiej Brytanii, Peru, Urugwaju, Chile i Argentynie nowe znaki towarowe, które w rzeczywistości prezentują zmodernizowane logotypy wykorzystywane przez firmę. Do sieci trafił wzór prezentujący potencjalne nowe logo marki, jak i jej sportowego oddziału Z.

Podobnie jak BMW i Volkswagen, Nissan postanowił zrezygnować z efektu 3D oraz srebrnej podstawy, co wyraźnie uprościło logo. Nowy logotyp składa się wyłącznie z czarnych, cienkich linii. Zamiast pełnego koła otaczającego nazwę firmy, mamy dwa półkola, a z środka usunięta została podkładka na której umieszczony był napis Nissan.

Jeżeli chodzi o logo sportowego oddziału Z, to tutaj japońska marka wyraźnie inspirowała się jego dawnym wyglądem. Nowa litera Z do złudzenia przypomina tą, jaką oglądać mogliśmy na modelu 240Z z 1971 roku. Świetnie łączy się to z informacjami dotyczącymi następcy Nissana 370Z, ten według najnowszych pogłosek, swoim wyglądem nawiązywać ma właśnie do legendarnej, wspomnianej maszyny z lat 70.

Nie mamy pewności, czy logotypy jakie możemy teraz zobaczyć są jedynie próbkami, czy rzeczywiście niebawem zaczną być wykorzystywane przez Nissana. Patrząc jednak na tendencje w branży, wydaje się być bardzo prawdopodobne, ze japońska marka niebawem zaprezentuje je oficjalnie.

Nowe logotypy Nissana

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1, TMview

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz