Supersamochody

Novitec doładował McLarena Senna do 902 KM

Jeden z flagowych modeli McLarena przeszedł kurację u niemieckiego tunera.

Jeden z flagowych modeli McLarena przeszedł kurację u niemieckiego tunera.

Novitec przygotował coś dla właścicieli McLarena Senna, którzy chcieliby ze swojej maszyny wyciągnąć jeszcze więcej. Dzięki zastosowaniu nowej mapy silnika oraz zmianie ciśnienia doładowania, udało się wyciągnąć z 4-litrowego V8 aż 902 KM oraz 888 Nm, czyli o 102 KM i 88 Nm więcej niż w bazowej wersji tego modelu.

Z uwagi, że już podstawowa wersja Senny jest piekielnie szybka, wzrost osiągów nie jest specjalnie powalający. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h skrócił się do 2,7 sekundy (o 0,1 s szybciej), a czas do 200 km/h to teraz 6,5 sekundy (o 0,3 s szybciej). Prędkość maksymalna to wciąż 335 km/h.

Novitec doładował McLarena Senna do 902 KM

Drugą istotną zmianą, to układ wydechowy. Novitec przygotował specjalny wydech z wykorzystaniem 95 mm rur, które odmieniają brzmienie tego fantastycznego supersamochodu. Klienci mają możliwość wyboru wykończenia – końcówki mogą być czarne matowe lub wypolerowane stalowe. Brzmienie wydechu możecie posłuchać na nagraniu powyżej.

Niemiecki tuner oferuje specjalne felgi powstałe we współpracy z Vossen. Posiadają one rozmiar 20 cali z przodu oraz 21 cali z tyłu, a także opony Pirelli P Zero o rozmiarach odpowiednio 255/30 i 325/25. Na zamówienie firma przygotuje również indywidualny projekt wnętrza z wykorzystaniem dowolnej kolorystyki. Praktycznie każdy element może zostać obszyty skórą oraz Alcantarą.

2020 McLaren Senna od Novitec

źródło: Novitec

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz