300-konny Volkswagen Golf GTI TCR – pierwsze zdjęcia szpiegowskie

Nadchodzi nowy Golf GTI na jakiego czekaliśmy.

Volkswagen nieustannie pracuje nad poszerzeniem gamy modelowej nowej generacji Golfa. Wielokrotnie napotkano już 333-konnego Golfa R z napędem na wszystkie koła, a teraz przyłapano pierwszy raz flagową odmianę z napędem wyłącznie na przednią oś, czyli nowego Golfa GTI TCR.

Czerwony prototyp bez grama kamuflażu został właśnie napotkany w okolicach i na samym torze Nürburgring. Najprawdopodobniej Volkswagen miał nadzieję, że poprzez usunięcie oznaczeń i brak jakikolwiek okryć, uda się zmylić szpiegów motoryzacyjnych, że jest to zwykły Golf GTI.

Nic bardziej mylnego. Auto otrzymało pełną sesję zdjęciową i możemy podziwiać wszystkie zmiany jakie Volkswagen planuje wkrótce wprowadzić. Po pierwsze auto otrzyma nowy body-kit. Z przodu pojawił się przemodelowany zderzak z dokładką, który wygląda znacznie lepiej niż ten ze zwykłego GTI. Z tyłu największą zmianą jest większy spojler na klapie bagażnika oraz nowy zderzak z większym dyfuzorem.

Do tego dochodzą nakładki na progi poprawiające przepływ powietrza, bardziej wysunięte felgi, obniżone i utwardzone zawieszenie oraz nowy układ wydechowy, który najpewniej zostanie dostarczone przez Akrapovic.

Najważniejszą zmianą jaką wprowadza odmiana TCR jest wzmocniony silnik. Poprzednia generacja posiadała w tej wersji aż 290 KM z 2-litrowego TSI i całość była przekazywana na przednią oś. W ósmej generacji będzie podobnie, jednak moc wzrośnie najpewniej do 300 KM.

Premiera nowego Golfa w wersji GTI TCR nastąpi jeszcze w tym roku.

2021 Volkswagen Golf GTI TCR – zdjęcia szpiegowskie, maj 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

zdjęcia: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz