Nissan oficjalnie zapowiada następcę 370Z

Japoński opublikował pierwszą zapowiedź nadchodzącego sportowego modelu, który najpewniej otrzyma miano „400Z”.

Oferta Nissana w kwestii samochodów sportowych jest bardzo ograniczona. Firma, która zasłynęła fantastycznymi samochodami z przydomkami GT-R, GT-T, czy Nismo, dziś w ofercie posiada wyłącznie modele 370Z oraz GT-R. O ile następca kultowego dwudrzwiowego Skyline’a otrzymał lifting i na bieżąco jest odświeżany, tak 370Z nie zmienił się praktycznie wcale od premiery… w 2009 roku.

To wkrótce ma się zmienić. Dziwny prototyp 370Z mogliśmy zobaczyć wielokrotnie na torze Nürburgring (ostatnio w październiku 2019 roku – zdjęcia na dole artykułu), a na początku bieżącego roku Nissan opatentował nowe logo „Z”. W kwietniu pojawiły się pierwsze informacje o nowym modelu, a teraz mamy pierwszą oficjalną zapowiedź wraz z krótkim video.

Na nagraniu o interesującej nazwie „Nissan Next: From A to Z” możemy zobaczyć całą nadchodzącą gamę modeli Nissana i jedną z gwiazd jest właśnie nowy Fairlady Z. Auto naturalnie jest niewiele widoczne i montażyści zadbali byśmy niedostrzegli detali, jednak przyjrzeć możemy się całej sylwetce samochodu, w tym jego reflektorom.

Auto prezentuje się całkiem nieźle. Linia dachu płynnie opada ku dołowi i przypomina m.in. Jaguara F-Type oraz nową Toyotę Suprę. Z przodu widzimy nowe reflektory z podówjnym oświetleniem LED, które składają się na kształt okręgu. Jest to potwierdzenie wcześniejszych doniesień, że wyglądem 400Z (nazwa niepotwierdzona) będzie nawiązywał do dawnego 240Z.

Jeżeli chodzi o kwestie napędu, to aktualnie informacje mówię, że pod maską Nissana 400Z zobaczymy 3-litrowy silnik V6 pochodzący z Infiniti Q50/Q60 400 Red Sport o mocy 400 KM. Początkowo jednostka sprzężona będzie z 9-biegową, automatyczną skrzynią, jednak z czasem, w ofercie pojawić ma się również przekładnia manualna. Co najważniejsze, napęd ma być przekazywany wyłącznie na tylną oś.

W przyszłości pojawić się ma wersja Nismo, która wprowadzi agresywniejszy wygląd zewnętrzny, bardziej usportowione zawieszenie, wydajniejszy układ hamulcowy, a także podkręconą jednostkę napędową. Spekuluje się, że ten wariant będzie generował aż 480 KM.

Nissan oficjalnie zapowiada następcę 370Z

Nissan 370Z – muł testowy na Nurburgring

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz