Zdjęcia szpiegowskie

Całkowicie elektryczne BMW Serii 3 przyłapane na testach

Sfotografowany pojazd posiada również dłuższy rozstaw osi charakterystyczny dla wersji sprzedawanej w Chinach.

Sfotografowany pojazd posiada również dłuższy rozstaw osi charakterystyczny dla wersji sprzedawanej w Chinach.

Nie jest tajemnicą, że koncerny motoryzacyjne coraz bardziej przestawiają się na produkcję samochodów elektrycznych. Wyśrubowane normy emisji spalin narzucają na nie spore ograniczenia, które nie sposób przeskoczyć. Pojazdy zeroemisyjne dają natomiast marką spore pole do popisu. Doskonale wie o tym BMW, które już od dłuższego czasu inwestuje w samochody elektryczne. Wszak ogłosili, że do 2023 roku w ich ofercie znajdzie się aż 25 zelektryfikowanych pojazdów. Jeden z nich został niedawno przyłapany na zakamuflowanych publicznych testach.

Najnowsza generacja BMW Serii 3 oznaczona szyldem G20, wprowadzi do swojej rodziny wersję napędzą tylko i wyłącznie silnikiem elektrycznym. Pierwszy taki projekt mogliśmy zauważyć już na początku roku, a teraz mamy kolejną okazję, aby przyjrzeć mu się z bliska.

Na pierwszy rzut oka niekonieczne poznamy, że sfotografowany pojazd jest w pełni elektryczny. Zdradzają go jednak pewne szczegóły, które możemy znaleźć na tylnej części pojazdu. Trafiły tam bowiem ogromne nalepki „Elektryczny pojazd testowy”, które są obowiązkowe dla pojazdów z tego typu napędem. Dodatkowo, gdy przyjrzymy się tylnemu zderzakowi nie dostrzeżemy na nim żadnych wcięć dla układu wydechowego, ponieważ jest on zupełnie zbędny. Dodatkowo atrapa chłodnicy umieszczona z przodu pojazdu jest czysto estetyczna. Elektryczny motor nie wymaga dopływu powietrza do komory silnika stąd też mogła ona zostać zamknięta.

Wszystkie pozostałe elementy są żywcem wyjęte z najnowszej generacji Serii 3. Warto jednak przyjrzeć się rozstawowi osi pojazdu, który jest znacznie szerszy niż w wersji europejskiej. Możemy taki spotkać w modelach produkowanych na rynek chiński. Zastosowanie tego konkretnego wariantu może mieć dwa wytłumaczenia.

Pierwsze z nich jest czysto konstrukcyjne, szerszy rozstaw osi umożliwił inżynierom zamontowanie potężniejszego akumulatora bez poważniejszego przekształcania części mechanicznych pojazdu. Drugi powód takiego posunięcia może być smutny dla europejczyków. Zastosowanie chińskiego modelu LWB może oznaczać, że elektryczna wersja BMW Serii 3 będzie przeznaczona tylko i wyłącznie na rynek tego kraju.

Jednak nie powinniśmy zbytnio obawiać się takiego scenariusza. BMW nie potwierdziło jeszcze, że do rodziny „Trójek” dołączy pojazd w pełni elektryczny. Stąd też możliwość przeznaczenia samochodu na rynek chiński powinniśmy traktować jako pogłoskę.

2022 BMW Seria 3 Electric – zdjęcia szpiegowskie, czerwiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Całkowicie elektryczne BMW Serii 3 przyłapane na testach

  • 27 czerwca 2020 at 16:27
    Permalink

    BMW ostro promuje samochody elektryczne, z pewnością ten też trafi na rynek europejski

    Reply

Dodaj komentarz