Mercedes-AMG GT Black Series zaoferuje 730 KM mocy

Model zadebiutuje już jutro i zaoferuje nam ostatecznie 730 KM mocy.

Model zadebiutuje już jutro i zaoferuje nam ostatecznie 730 KM mocy.

Mercedes-AMG GT Black Series jest jednym z najbardziej wyczekiwanych samochodów, które w najbliższym czasie będą świętowały swoją premierę. Marka opublikowała kolejne zdjęcie promujące nadchodzący model i potwierdziła, że GT Black Series zaoferuje nam 730 KM mocy.

Niedawno wiedzieliśmy jedynie, jaka jedynie jaka jednostka napędowa spocznie w wnętrzu tej potężnej bestii, aczkolwiek jej szczegółowe parametry pozostawały tajemnicą. Na zaledwie kilkadziesiąt godzin przed premierą, niemiecka marka postanowiło zdradzić kilka informacji dzięki opublikowanej grafice. Możemy na niej zobaczyć emblemat V8 Biturbo, zaś pod samym zdjęciem widnieje podpis „1 – 8 – 2 – 7 – 4 – 5 – 3 – 6”. Odnosi się to do kolejności zapłonu cylindrów i wskazuje, że GT Black Series otrzyma płaską korbę. Dodatkowo możemy już oficjalnie ogłosić, że podwójnie turbodoładowane V8 zaoferuje nam aż 730 KM mocy.

Choć ilość Nm pozostaje nieznana, to możemy śmiało stwierdzić, że Mercedes-AMG GT Black Series będzie jednym z najpotężniejszych modeli w historii marki. Tytułu lidera ustępuje tylko supersamochodowi AMG One F1, który przekroczył magiczną barierę 1000 KM. Warto również dodać, że we wcześniejszej wersji topowy wariant AMG GT oferował nam 585 KM mocy.

Pozostałe szczegóły dotyczące nadchodzącego modelu poznamy już jutro podczas jego oficjalnej premiery. Według niepotwierdzonych jeszcze pogłosek V8 zaoferuje nam również 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwoliłoby Mercedesowi przejechać okrążenie toru Nurburgring w czasie 6 minut i 58 sekund. Warto również dodać, że jeżeli informacja ta okaże się prawdziwa, to powinniśmy spodziewać się wyposażenia pojazdu w 7-biegową automatyczną skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem, która zdecydowanie lepiej radziłaby sobie ze sporym zastrzykiem mocy.

Trzeba przyznać, że takie zestawie robi ogromne wrażenie i z pewnością premiera nowego Mercedesa-AMG GT Black Series należy do jednej z najważniejszych w tym roku. Niestety powinniśmy się również spodziewać, że produkcja tego modelu będzie ściśle ograniczona a jego cena będzie zdecydowanie wyższa od wersji GT R, która została wyceniona na 162.900 dolarów.

2021 Mercedes-AMG GT Black Series – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz