Nissan oficjalnie pochwalił się swoim nowym logotypem

Nowe logo i nowa era w historii producenta.

Ostatnimi czasy jesteśmy świadkami niezwykle dużej aktywności firm motoryzacyjnych w kierunku zmieniania swoich logotypów. Na zmodyfikowanie swojego logo w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zdecydował się VolkswagenKia oraz BMW.

W marcu tego roku dotarły do nas pogłoski o tym, że na zmodernizowanie logotypu zapatruje się również Nissan. Krótko po prezentacji swojego nowego, elektrycznego samochodu, japońska marka oficjalnie pochwaliła się w mediach społecznościowych nowym logo. Podobnie jak w przypadku innych, wspomnianych marek, wprowadzenie nowego logotypu, również i u Nissana zapowiada wejście firmy w nową erę.

W przypadku Japończyków ta oznaczać ma przełamanie marazmu w niezadowalającej od jakiegoś czasu sprzedaży oraz zintensyfikowanego prezentowania nowych aut i zdobywania kolejnych części rynku. W ciągu nadchodzących 18 miesięcy, Nissan planuje wprowadzić do oferty aż 12 nowych maszyn, wśród nich z pewnością zobaczymy przynajmniej dwie sportowe bestie czyli Nissana 400Z oraz następcę Nissana GT-R.

Jeżeli chodzi o samo logo, to producent postanowił zrezygnować z efektu 3D oraz srebrnej podstawy, co wyraźnie uprościło logo. Nowy logotyp składa się wyłącznie z czarnych, cienkich linii. Zamiast pełnego koła otaczającego nazwę firmy, mamy dwa półkola, a z środka usunięta została podkładka na której umieszczony był napis Nissan. Nowe logo zaprezentowane zostało w poniższym, efektownym wideo.

Nissan oficjalnie pochwalił się swoim nowym logotypem

Nowe logotypy Nissana

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Nissan via Facebook

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz