Oto jak prezentuje się Dacia Spring – najtańsze auto elektryczne w Europie

Wygląd auta ujawniony został dzięki wyciekowi jego grafik patentowych do internetu.

O elektrycznej Dacii pierwsze pogłoski słyszeliśmy dawno temu, pierwsza oficjalna informacja na temat auta pojawiła się w lutym zeszłego roku, a chwilę później otrzymaliśmy informację, że samochód oficjalnie zadebiutuje podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Jak pewnie niestety wiecie, wydarzenie nie odbyło się przez pandemię koronawirusa, a temat maszyny bardzo przycichł.

Auto zyskało ponowny rozgłos w mediach teraz, ponieważ do sieci wyciekły grafiki patentowe prezentujące jego nadwozie, dowiedzieliśmy się również, że jego oficjalną nazwą będzie Dacia Spring.

Już na pierwszy rzut oka widać, że pojazd jest podobny do Renault City K-ZE, które dostępne jest na rynku chińskim. Nie jest to jednak wiele zaskoczenie z uwagi na to, że ten samochód spełnia tam dokładnie taką rolę, jaką Dacia spełniać będzie na starym kontynencie, a więc taniego i masowego auta elektrycznego.

Na ten moment szczegóły dotyczące napędu pojazdu nie są jeszcze znane. Renault K-ZE posiada baterię o pojemności 26,8 kWh zapewniająca zasięg na około 200 kilometrów w cyklu WLTP oraz silnik o mocy 45 KM (33 kW) i 119 Nm momentu obrotowego, istnieje jednak możliwość, że Dacia Spring przejmie napęd po Renault ZOE w słabszym wydaniu czyli silnik o mocy 108 KM (80 kW), 225 Nm i baterię 52 kWh, co pozwoli na przejechanie ok. 350 km.

Auto pojawić ma się w salonach w przyszłym roku, jego cena według przewidywań wynosić będzie ok. 65-70 tysięcy złotych.

2021 Dacia Spring – grafiki patentowe

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: InsideEV’s

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz