Oto nowe Maserati Ghibli Hybrid – 2 litry, 4 cylindry, 335 KM

Dodatkowo model z tradycyjnym napędem doczekał się odświeżonego wnętrza z większym ekranem inforozrywki.

Dodatkowo model z tradycyjnym napędem doczekał się odświeżonego wnętrza z większym ekranem inforozrywki.

Maserati Ghibili przeszło dość rozległą i głośną kampanię marketingową wypełnioną licznymi grafikami i materiałami video. Teraz, po tygodniach oczekiwań możemy już oficjalnie przywitać odświeżoną odsłonę tego modelu wraz z jej hybrydową wersją.

Pod maską Maserati Ghibli Hybrid spoczął 2-litrowy, turbodoładowany, czterocylindrowy motor, który wspierany jest 48-woltowym alternatorem oraz akumulatorem, który znalazł się w tylej części pojazdu. Ten układ napędowy generuje 335 KM mocy oraz 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala rozpędzić hybrydowe Ghibli do „setki” w 5,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 255 km/h.

Polecany film z naszego kanału

Marka zdecydowała się na wykorzystanie systemu Mild Hybrid zamiast typowej hybrydy typu Plug-In, co pozwoliło zastosować mniejszy i lżejszy akumulator, co przełożyło się na zaoszczędzeniu kilkudziesięciu kilogramów do masy, która wynosi całkowicie 1950 kg, a także obniżyć emisję CO2 o 25 procent względem V6. Dodatkowo układ napędowy współpracuje z 8-biegową automatyczną skrzynię biegów ZF, która przekazuje całą moc na tylne koła.

Maserati Ghibli Hybrid rozróżnimy od tradycyjnej wersji po niebieskich akcentach, które trafiły na trzy boczne kanały powietrza, zaciski hamulcowe, czy też na logo marki znajdujące się przy słupku C. Dodatkowo w podobnym stylu zostało wykończone wnętrze, które otrzymało zarówno niebieskie szwy jak i emblematy Maserati na zagłówkach. Tak, jak już wcześniej wspomniałem, oprócz premiery hybrydowej wersji, marka odświeżyła także sam model, który otrzymał nową kratkę grilla, przemodelowane reflektory, a także tylne światła z nowym wzorem świetlnym.

Największe jednak zmiany zaszły we wnętrzu maszyny. Do kokpitu trafił odnowiony system info-rozrywki, który współpracuje z Android Auto i jest obsługiwany przy pomocy 10,1-calowego ekranu, który zastąpił wcześniejszy 8,4-calowy wyświetlacz. Dodatkowo tradycyjne zegary zostały zastąpione zestawem cyfrowych wskaźników, a na pokład maszyny trafił również program Maserati Connect, który aktualizuje oprogramowanie i regularnie sprawdza samochód pod kątem jakichkolwiek problemów.

Warto również dodać, że Maserati Ghibli Hybrid jest pierwszym krokiem marki w kierunku elektryfikacji gamy modeli, która w przyszłym roku wzbogaci się o w pełni elektryczne GranTurismo i GranCabrio nowej generacji. Dodatkowo już we wrześniu zadebiutuje oczekiwany od dłuższego czasu Maserati MC20.

2021 Maserati Ghibli Hybrid

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz