Chevrolet planuje stworzyć elektrycznego pick-upa

Według najnowszego raportu marki, model ten miałby zasięg około 640 km na jednym ładowaniu.

Napędy elektryczne już na dobre zadomowiły się na rynku motoryzacyjnym i cieszą się coraz większą popularnością. Świadczy o tym również fakt, że trafiają one na pokład praktycznie każdego typu nadwozia, od lekkich hatchbacków po potężne SUV-y i pick-upy. Nic więc dziwnego, że według przyszłych planów Chevroleta do oferty marki trafi elektryczna ciężarówka mogąca przejechać do 640 km na jednym ładowaniu.

Wiadomość ta pochodzi z niedawno opublikowanego rocznego raportu o zrównoważonym rozwoju za 2019 rok. Pojawia się w nich drobna, aczkolwiek znacząca dla nas wzmianka:

Chevrolet BET Truck, który będzie pierwszym pełnowymiarowym pickupem marki, oferującym ponad 400 mil (około 640 km) zasięgu na jednym ładowaniu.

Niemniej jednak nie jest to pierwsza informacja dotycząca elektrycznego pick-upa od amerykańskiej marki, lecz rzuca trochę światła ta nadchodzący projekt, o którym wcześniej wiadomo było jedynie, że powstaje. Jakiś czas temu Chevrolet potwierdził plany budowy elektrycznego pickupa w zakładzie montażowym Detroit-Hamtramck, który trafi na linie montażowe pod koniec przyszłego roku. Dodatkowo możemy się domyślać, że model zostanie osadzony na nowej platformie GM Ultium, która trafi również do Hummera od GMC.

Trzeba przyznać, że elektryczny pick-up z tak dużym zasięgiem mógłby cieszyć się dużą popularnością zwłaszcza w Ameryce, gdzie stanowiłby poważną konkurencje dla Forda F-150 oraz Tesli Cybertruck. Jeżeli model rzeczywiście pod koniec przyszłego roku trafi na linie produkcyjne, to w najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się kolejnych informacji.

2022 Tesla Cybertruck

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: insideevs

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz