Moto Filmy

Nowy Volkswagen Golf oblał test łosia

Dla porównania poprzednia generacja modelu poradziła sobie zdecydowanie lepiej.

Dla porównania poprzednia generacja modelu poradziła sobie zdecydowanie lepiej.

Test łosia z pewnością możemy nazwać pogromcą samochodów, gdyż wiele modeli nie radzi sobie podczas niego zbyt dobrze. Niezależnie, czy jest to pojazd klasy premium, czy też samochód dla ludu, to test ten jest nieubłagany. Niedawno próby tej nie przeszła nowa generacja Superb w nadwoziu kombi, oraz Mercedes CLA, teraz przyjrzyjmy się, jak wypadnie 8. generacja Volkswagena Golfa.

Polecany film z naszego kanału

Kanał km77 postanowił przetestować model zarówno w próbie łosia, jak i przy wykonywaniu slalomu między pachołkami, w przypadku pierwszego testu wynik nie jest zachwycający. Kompakt niemieckiej marki nie zdołał wykonać czystego manewru omijania przy prędkości 77 km/h i w dodatku nie był wstanie powrócić na swój tor jazdy. Dopiero przy prędkości 69 km/h model zdołał wykonać manewr nie przewracając żadnego z pachołków, a to oznacza, że wypadł lepiej niż Mercedes CLA, który potrzebował prędkości 66 km/h, aby zaliczyć test.

Niemniej jednak Volkswagen Golf powinien wziąć przykład z poprzedniej generacji, której prawie udało się zdać test łosia. Przy prędkości 77 km/h strącił on zaledwie jeden pachołek, zaś jeden kilometr mniej na liczniku pozwolił mu na czysty przejazd.

Warto również dodać, że od nowej generacji kompakta lepiej poradził sobie także inny model niemieckiej marki, a mianowicie Passat, który potrzebował prędkości 73 km/h, aby poprawnie wykonać manewr omijania. W przypadku testowanej prędkości 77 km/h strącił on kilka pachołków podczas wykonywania drugiego skrętu, lecz zdołał wrócić na swój pierwotny pas jazdy.

Nowy Volkswagen Golf oblał test łosia

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Nowy Volkswagen Golf oblał test łosia

Dodaj komentarz