Oto jak może wyglądać nowa generacja Opla Astry

Graficy inspirowali się zmianami, jakie zaszły w najnowszym Oplu Mokka.

Graficy inspirowali się zmianami, jakie zaszły w najnowszym Oplu Mokka.

Opel Astra od dziesięcioleci cieszy się sporą popularnością i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli niemieckiego producenta. Choć w zeszłym roku doczekał się faceliftingu, to już w przyszłym roku powinna zostać zaprezentowana jego kolejna generacja oznaczona szyldem „L”. Stąd też portal Motor1 postanowił wybiec w przyszłość i przygotował wizualizację nadchodzącej Astry wzorując się na zmianach, jakie zaszły w odświeżonym Oplu Mokka.

Opel Astra L otrzymał zupełnie inny design względem tego, co mogliśmy zobaczyć przy jego faceliftingu. Na przodzie pojazdu znalazła się nowa, niewielka kratka grilla, która płynnie przechodzi w przemodelowane reflektory, które przybrały postać podłużnego trapezu. Na przednim zderzaku znalazła się również nowa kratka oraz mniejsze, boczne wloty powietrza, które przybrały formę drobnego wcięcia w karoserii. Kolejną zauważalną zmianą są nowe lusterka boczne, które otrzymały bardziej aerodynamiczny i agresywniejszy kształt.

Oprócz tego graficy zaprezentowali nowego Opla z dwukolorowym lakierem, tak, jak miało to miejsce w Oplu Mokka. Dach, krańcowe słupki oraz opcjonalnie przednia maska przybrały czarny kolor, który dobrze kontrastuje z lakierem dolnej części pojazdu. Dodatkowo Opel Astra L zostanie przeniesiony na nową platformę PSA EMP2, która trafi również do nowego Peugeota 308, co nie jest oczywiście sporym zaskoczeniem, gdyż Opel ogłosił tę zmianę w czerwcu zeszłego roku.

Polecany film z naszego kanału

Warto również dodać, że według zeszłorocznego komunikatu prasowego, Opel Astra L trafi na linie produkcyjne w Rüsselsheim, gdzie produkowana jest również Insignia. Będzie to spora zmiana, gdyż ostatnie Astry zjechały z niemieckich fabryk w 2015 roku, a następnie były produkowane w innych zakładach marki.

Opel Astra L doczeka się również swojej zelektryfikowanej wersji, co zostało ogłoszone w zeszłorocznym komunikacie prasowym. Niemniej jednak nie wiadomo, jakiego napędu powinniśmy oczekiwać, być może do oferty trafi zarówno wersja w pełni elektryczna jak i hybryda typu plug-in.

Model powinien zadebiutować w przyszłym roku, stąd też zapewne jego pierwsze testowe prototypy zostaną przyłapane na publicznych testach w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Należy pamiętać, że powyższa wizualizacja jest jedynie fantazją grafików i nie została poparta żadnymi zdjęciami szpiegowskimi, lecz jedynie zmianami, jakie zaszły w innym modelu niemieckiego producenta.

2022 Opel Astra L – wizualizacja

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz