Poznajcie Mercedesa-AMG GT R Pro Tattoo Edition od polskiego studia Carlex Design

Polacy kolejny raz pokazali na co ich stać.

Polacy kolejny raz pokazali na co ich stać.

Każdy z nas ma inne preferencje, co do idealnego wyglądu swojego samochodu, stąd też marki oferują różnorodne wersja wykończenia wnętrza, czy też pakiety zewnętrznych zmian. Niemniej jednak niektórzy klienci mają tak nietypowe wymagania, że spełnienie ich wykracza poza możliwości bądź chęci marki. Wtedy na pomoc przybywa Carlex Design ze swoimi nietypowymi projektami.

Firma ta przygotowuje specyficzne wnętrza dla samochodów z wyższej półki, a niedawno w jej ręce trafił Mercedes-AMG GT R Pro. Z zewnątrz może się wydawać, że mamy do czynienia ze zwykłym GT R Pro ubranym w ciemnozielony lakier z karbonowymi oraz czarnymi akcentami, które dopełnione są srebrnymi felgami o ciekawym wzorze. Dopiero zajrzenie do wnętrza maszyny uświadomi nas, że patrzymy na bardzo wyjątkowy egzemplarz.

Na deskę rozdzielczą, konsolę środkową, podparcia foteli oraz na panele drzwi powędrowała ciemnozielona, błyszcząca skóra, która dobrze komponuje się z lakierem nadwozia, a dodatkowo same pasy bezpieczeństwa przybrały ciemnozielony kolor. Natomiast pozostałe elementy wnętrza zostały obszyte czarną skórą z kontrastującymi zielonymi szwami, a kierownica została owinięta ciemną alcantarą. Przejdźmy jednak do tego, co nadaje temu egzemplarzowi niecodziennego charakteru, na siedzeniach i oparciach foteli oraz części paneli drzwi znalazły się czaszki oraz róże, które komponują się w ciekawy wzór.

Trzeba przyznać, że to jedyny taki egzemplarz na świecie i jednym przypadnie on do gustu, a w drugich wzbudzi nienawiść i obrzydzenie. Firma zajęła się tylko zmianami wizualnymi i nie wprowadziła żadnych ulepszeń w jednostce napędowej. Oznacza to, że we wnętrzu GT R Pro Tattoo Edition spoczywa 4-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem, które generuje 585 KM mocy oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

2020 Mercedes-AMG GT R Pro Tattoo Edition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carlex Design

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz