BMW wprowadza do modeli funkcję zdalnego uruchomienia silnika

Pozwoli to schłodzić lub ogrzać wnętrze samochodu bez potrzeby zasiadania w nim.

Pozwoli to schłodzić lub ogrzać wnętrze samochodu bez potrzeby zasiadania w nim.

Zapewne każdy z nas choć raz w życiu wsiadał w zimę do samochodu, w którym wcale nie było cieplej niż na zewnątrz, czy też przeciwnie, w upalne dni wejście do samochodu było ostatnią rzeczą, na jaką mieliśmy ochotę. BMW postanowiło rozwiązać ten problem i zaoferuje swoim klientom funkcję zdalnego uruchomienia silnika, co pozwoli na odległość podgrzać lub schłodzić kokpit.

Polecany film z naszego kanału

Funkcja ta będzie dostępna dla wybranych modeli z systemem operacyjnym iDrive 7.0 i funkcją zdalnej aktualizacji oprogramowania. Trafiła już na podkład odświeżonej Serii 5 z M5 i M5 Competition na czele oraz powędruje do nadchodzącej Serii 4. W swoim założeniu funkcja ta pozwoli uruchomić silnik na okres 15 minut z dowolnego miejsca przy użyciu aplikacji BMW ConnectedDrive, a co więcej będzie można rozruszać motor również przy użyciu kluczyka samochodowego z odległości do 70 metrów.

Aplikacja pozwoli nam sterować również ogrzewaniem bądź wentylacją foteli, ogrzewaniem kierownicy, czy też klimatyzacją, co pozwoli zarówno ocieplić wnętrze samochodu, jak również odpowiednio je schłodzić. Taka opcja z pewnością przypadnie do gustu klientom, którzy będą mogli beztrosko przygotować samochód do drogi nie ruszając się ze swojego wygodnego fotelu w salonie.

Jeżeli zakupiłeś wcześniej BMW i nie zostało ono wyposażone w funkcję zdalnego uruchomienia silnika, to jeszcze nie wszystko stracone. Jeżeli twój samochód posiada system operacyjny iDrive 7.0 i opcję zdalnego aktualizowania oprogramowania, to będziesz mógł pobrać ją za pośrednictwem sklepu BMW ConnectedDrive. Niemniej jednak, nie wszystkie modele będą mogły być wyposażone w tę ciekawą funkcję. Jak na ten moment bawarska marka udostępniła ją dla modeli 320i, 330i, M340i, 740i, 740Li, 840i, które zostały wyprodukowane od lipca 2019, jak również dla Z4, które zjechało z linii produkcyjnych po lipcu 2019, a także wersje X5 xDrive40i i X6 xDrive40i wyprodukowane od sierpnia 2019 roku.

2020 BMW 330i Touring xDrive

Zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 BMW 320d Touring xDrive – zdjęcia z naszego testu

zdjęcia: Marcin Klimczak / Moto Arena

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: BMW via Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “BMW wprowadza do modeli funkcję zdalnego uruchomienia silnika

 • 27 lipca 2020 at 23:57
  Permalink

  warto napisać, że owszem, ale nie w Polsce 🙂

  Reply
 • 8 września 2020 at 14:50
  Permalink

  ciekawe, jak to się ma do polskich przepisów, które zabraniają kierowcy opuszczania auta z włączonym silnikiem jak również uruchamiania auta na postoju na dłużej niż bodaj 1 minuta ?

  Reply

Dodaj komentarz