Nowy Mercedes Klasy T na pierwszym zwiastunie

Kompaktowy van powstanie przy współpracy z aliansem Renault-Nissan-Mitsubishi.

Kompaktowy van powstanie przy współpracy z aliansem Renault-Nissan-Mitsubishi.

Mercedes-Benz wierzy w przyszłość minivanów oraz ich większych odpowiedników, stąd też regularnie unowocześniał gamę dostępnych modeli i wprowadzał nowe rozwiązania. Po mocno krytykowanym Mercedesie Citan, marka postanowiła przygotować nowy model Klasy T, który został przedstawiony na pierwszym zwiastunie.

Trzeba przyznać, że zwiastun nie jest zbyt odkrywczy i przedstawia nam jedynie linię nadwozia Klasy T oraz znaczek marki na przodzie pojazdu. Niemniej jednak nie ma w tym nic dziwnego, gdyż oficjalna premiera tego samochodu została zaplanowana na pierwszą połowę 2022 roku. W swoim założeniu model będzie dostosowany do potrzeb rodzin, a jednocześnie będzie odpowiednim towarzyszem dla miłośników aktywnego wypoczynku, a także będzie natychmiast rozpoznawalny jako członek gamy Mercedes-Benz.

Polecany film z naszego kanału

Dzięki nowemu układowi i projektowi Klasy T osiągnęliśmy połączenie funkcjonalności i atrakcyjności. Dzięki naszej wyjątkowej filozofii projektowania zmysłowej czystości, tworzymy atrakcyjnego towarzysza rodziny, który jest inspirujący swoim wyglądem, proporcjami i postrzeganą wartością.

Gorden Wagener, szef działu designu w Mercedesie

Mercedes Klasy T zostanie opracowany przy współpracy z sojuszem Renault-Nissan-Mitsubishi, dzięki czemu model zaoferuje „atrakcyjny stosunek ceny do wartości”. Dodatkowo będziemy mogli znaleźć w nim obszerne wnętrze, które nie zostało rozbudowane kosztem komfortu pasażerów i kierowcy, a wsiadanie i wysiadanie ułatwią szeroko otwierane, przesuwne drzwi po obu stronach pojazdu.

Warto również dodać, że Mercedes podąża za aktualnymi trendami i Klasa T zaoferuje nam zarówno tradycyjne silniki spalinowe, jak i w pełni elektryczną wersję, która będzie skierowana dla klientów szukających ekologicznych rozwiązań.

Dodatkowo marka ogłosiła, że Mercedes Citan zostanie odnowiony, lecz niemiecki producent nie podał przybliżonej daty jego premiery. Wiemy jedynie, że również i w tym projekcie będzie maczać palce alians Renault-Nissan-Mitsubishi, co niekoniecznie przypadnie do gustu fanom marki. Citan od samego początku był krytykowany za to, że został bezpośrednio przeniesiony z oferty Renault, gdzie występuje pod szyldem Kangoo.

Mercedes-Benz Citan – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Mercedes-Benz via Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz