Poznajcie prototypowy Wuling Hong Guang X

Ten nietypowo brzmiący model może trafić na rynek międzynarodowy i będzie jednym z najlepiej prezentujących się samochodów chińskich marek.

Ten nietypowo brzmiący model może trafić na rynek międzynarodowy i będzie jednym z najlepiej prezentujących się samochodów chińskich marek.

Jeżeli widząc nazwę marki i samochodu zastanawiasz się, czy takowy twór istnieje, to nic dziwnego. Wcześniej koncern odpowiedzialny za ten pojazd produkował modele wyłącznie na rynek Chiński. Jednak wraz z Hong Guang X zamierza wyjść poza rodzimy kraj i trafić na arenę międzynarodową.

Koncepcyjny Hong Guang X zadebiutował podczas Targów Motoryzacyjnych w Chengdu i powstał przy współpracy SAIC, General Motors i Wuling Motors, która znana jest z produkowania minivanów oraz małych samochodów. Niemniej jednak nowo zaprezentowana koncepcja wychodzi daleko poza ramy marki i w założeniu ma zostać dostarczona na rynek międzynarodowy.

Pojazd ten wykorzystuje język projektowania „dynamicznej estetyki skrzydeł” i otrzymał dość potężne kształty, które nie pasują do wizerunku Wuling. Model otrzymał ciekawie prezentujący się przód pojazdu z błyszczącą czarną kratką grilla, diodową listwą świetlną i światłami do jazdy dziennej w kształcie litery X. Tuż pod nimi znalazł się niewielki czarny zderzak, którego styl wykonania został pociągnięty wzdłuż całego pojazdu.

Ciekawie prezentuje się również bok modelu, który poprzecinany jest licznymi krzywiznami, które sąsiadują z liniami prostymi i kanciastymi krawędziami. Dodatkowo pojazd otrzymał ciemniejsze akcenty, które przyjęły postać „kanciastych” błotników, obramowań okien oraz zestawu dużych obręczy. Kontrastują one zarówno z lakierem nadwozia, jak i srebrnymi słupkami A, które kolorystycznie przechodzą w rozległy dach wzbogacony o dodatkowe reflektory. Całość projektu została zwieńczona prawie pionowym tyłem z subtelnym spoilerem oraz światłami, które otrzymały podobny kształt, co ich przednie odpowiedniki.

Niestety producent nie zaprezentował wnętrza pojazdu, gdyż zapewne wciąż trwają prace projektowe nad kokpitem Hong Guang X. Wiemy jednak, że będzie to siedmioosobowy pojazd, którego wnętrze będzie wykonane w podobnym stylu, co jego nadwozie.

Według Car News China, Wuling prawdopodobnie pokaże wersję produkcyjną modelu w przyszłym roku. Muszę przyznać, że Hong Guang X prezentuje się ciekawie, w przeciwieństwie do innych modeli w jego segmencie. Jeżeli rzeczywiście trafi on na rynek międzynarodowy to może mieć spore problemy spowodowane mało znaną marką oraz samą nazwą modelu. Być może sensownym rozwiązaniem byłoby ubrać go w znaczek któregoś z koncernów należących do General Motors.

2020 Wuling Hong Guang X Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Car News China via Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz