Nowy Mercedes-AMG C63 Coupe Black Series na pierwszej wizualizacji

Portal CarLifeStyle przygotował własną wizję jednego z najszybszych modeli w gamie niemieckiego producenta.

Zaledwie kilka dni temu zadebiutował Mercedes-AMG GT Black Series, który z pewnością jest jedną z najgorętszych premier tego roku. Niemniej jednak nie jest to jedyny pojazd, który mógłby otrzymać topową odmianą Black Series, a wizualizację jednego z nich postanowił przygotować portal CarLifeStyle.

Obecna generacja Mercedesa-AMG C63 S jest najbardziej ekstremalną i najwydajniejszą wersją coupe opartego na Klasie C i oferuje naprawdę imponujące osiągi. W jego wnętrzu spoczęło ręcznie budowane, 4-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem, które generuje imponujące 510 KM mocy oraz 699 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwala to wystrzelić C63 S do „setki” w zaledwie 3,7 sekundy, a trasę o długości ćwierć mili pokona w niecałe 11,9 sekundy. Oprócz tego, model może pochwalić się jednym z najlepszych dźwięków wydechu wśród wszystkich samochodów Mercedesa, a także charakterystycznym, eleganckim wyglądem.

Mercedes-AMG C63 Coupe Black Series z pewnością otrzymałby zdecydowany zastrzyk mocy, a także zostałby znacząco odchudzony dzięki szerokiemu zastosowaniu włókna węglowego i innych, lżejszych materiałów. W GT Black Series mogliśmy zobaczyć płaską korbę V8 zastosowaną w celu zwiększenia mocy maksymalnej, która trafiła również do topowej odmiany C63, stąd też zapewne jej najgorętsza odmiana także zostałby w nią wyposażona. Model doczekał się również nieznacznych zmian, które poprawiły jego aerodynamikę, by zdecydowanie lepiej sprawował się podczas jazdy torowej.

Mercedes-AMG C63 Coupe Black Series wcześniej czy później zostanie zaprezentowany przez niemiecką markę, lecz jak na ten moment możemy zadowolić się jedynie tą gorącą wizualizacją od CarLifeStyle.

2021 Mercedes-AMG GT Black Series

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: CarLifeStyle

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz