Oto Mercedes-AMG GLC 63 S podkręcony przez Lorinsera

Model otrzymał pokaźny zastrzyk mocy oraz niewielkie zmiany zewnętrzne.

Odświeżony Mercedes-AMG GLC 63 S w wersji coupe zadebiutował w zeszłym roku i zaoferował nam 4-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowanie, które generuje 510 KM mocy oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jeżeli jednak nie jest to dla ciebie wystarczająco, to Lorinser przygotował specjalną wersję z dodatkowym zastrzykiem mocy oraz nowymi obręczami i obudowami lusterek.

Mercedes-AMG GLC 63 S w wersji coupe od Lorinsera zaoferuje nam to samo 4-litrowe V8, co w podstawie, lecz zostało ono podkręcone do 591 KM mocy oraz 826 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Niestety tuner nie podał dokładnych osiągów podrasowanego GLC, które w swojej bazowej odmianie zapewnia sprint 0-100 km/h w niecałe 3,8 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną na poziomie 280 km/h. Warto również dodać, że ulepszenie silnika dostępne jest również dla standardowego GLC 63 oraz GLC 63 S i zostało wycenione w Niemczech na 2499 euro, czyli około 11.000 złotych.

Ulepszenie jednostki napędowej nie jest jedyną zmianą, która została wprowadzona w niemieckim modelu. Mercedes otrzymał także aluminiowe felgi LM2R, które są dostępne zarówno dla standardowego nadwozia jak i dla coupe. W przypadku pojazdu z ostrzejszą linią nadwozia mają wymiary 9×21 z przodu i 10,5×21 z tyłu i można je zamówić w kolorze srebrnym lub czarnym. Zestaw nowych obręczy został wyceniony na 2900 euro, czyli około 12.800 złotych. Dostępne są również wykonane z włókna węglowego osłony lusterek bocznych, za które zapłacimy dodatkowo 799 euro, czyli po przeliczeniu około 3500 złotych.

Mercedes-AMG GLC 63 S Coupe od Lorinsera

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz