Moto Filmy

Toyota Supra zdała test łosia

Pojazdowi udało się wykonać czysty przejazd, lecz wyczyn ten wymaga pewnej wprawy.

Pojazdowi udało się wykonać czysty przejazd, lecz wyczyn ten wymaga pewnej wprawy.

Test łosia z pewnością możemy nazwać pogromcą samochodów, gdyż wiele modeli nie radzi sobie podczas niego zbyt dobrze. Niezależnie, czy jest to pojazd klasy premium, czy też samochód dla ludu, to test ten jest nieubłagany. Niedawno próby tej nie przeszedł zarówno nowy Volkswagen Golf ósmej generacji, jak i SsangYong Korando. Przyjrzyjmy się teraz, jak poradzi sobie podczas testu Toyota Supra.

Toyota zdołała wykonać czysty przejazd przy prędkości 77 km/h, czyli w teorii zdała test łosia. Niemniej jednak testujący ją kierowca potrzebował wielu prób, aby zaznajomić się z przekładnią kierowniczą o zmiennym przełożeniu, w efekcie czego pierwsze podejścia kończyły się fiaskiem. Oznacza to, że przeciętny kierowca mógłby mieć spory problem, aby „poprawnie” wykonać ten manewr. Oczywiście słowo „poprawnie” nie zostało umieszczone w cudzysłowie przypadkiem, w praktyce nikt nie sprawdzałby, czy kierowca zmieścił się pomiędzy pachołkami, lecz czy udało mu się ominąć przeszkodę.

Polecany film z naszego kanału

Należy jednak pochwalić Suprę, za stosunkowe dobre przejazdy przy wyższych prędkościach. Choć z jednym kilometrem więcej na liczniku nie udało jej się wykonać czystego manewru, to zachowywała się podczas niego bardzo dobrze i pozwalała powrócić na właściwy tor jazdy… oczywiście zbierając za sobą kilka pachołków. Jednak zarówno Golf jak i Korando uniemożliwiały kierowcy powrót na pierwotny pas po pierwszym skręcie, przez co Supra wypada na ich tle zdecydowanie lepiej.

Przy slalomie Toyota również spisywała się właściwie, lecz testerzy narzekają na pewne problemy z wyczuciem kierownicy, co nie do końca pasuje do Supry. Podsumowując, Toyota Supra zdała test łosia, lecz, aby wykonać czysty manewr potrzeba doświadczenia i wyczucia kierownicy, co w przypadku tego modelu wcale nie jest takie proste.

Toyota Supra zdała test łosia

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

3 thoughts on “Toyota Supra zdała test łosia

 • 6 sierpnia 2020 at 13:44
  Permalink

  Wow, nie spodziewałem się. Ładnie wyszło

  Reply
 • 10 sierpnia 2020 at 18:49
  Permalink

  Jakby Supra nie zdała, to co to była by za Supra?

  Reply
 • 11 sierpnia 2020 at 15:59
  Permalink

  Całkiem fajna ta Supra, a do tego test przechodzi 🙂

  Reply

Dodaj komentarz