Oto nowy Ford GT Heritage Edition

Edycja specjalna nawiązuje do historycznego Forda GT40, który to zwyciężył w 24-godzinnym wyścigu Daytona w 1966 roku.

Edycja specjalna nawiązuje do historycznego Forda GT40, który zwyciężył w 24-godzinnym wyścigu Daytona w 1966 roku.

Rok 1964 i 1965 nie była dla zespołu Shelby zbyt udany, lecz doświadczenia zebrane podczas nieudanych wyścigów pozwoliły mu opracować Forda GT40, który pozwolił drużynie współpracującej z Fordem zdominować wyścigi wytrzymałościowe. Pozwolił on odnieść historyczne zwycięstwo nad Ferrari w 24-godzinnym wyścigu La Mans, a wcześniej w 12-godzinnym wyścigu Sebring, lecz pasmo sukcesów rozpoczęło się od zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Daytona w 1966 roku z Kenem Milesem i Lloydem Rubym na czele.

Nowy Ford GT Heritage Edition nawiązuje właśnie do pierwszego zwycięstwa amerykańskiego zespołu w wyścigu wytrzymałościowym w 1966 roku, a dokładniej do zwycięskiego Ford GT40. Otrzymał on charakterystyczną czarną maskę z asymetrycznym czerwonym paskiem oraz numerem 98, który znalazł się również na bocznych drzwiach, gdzie został otoczony czerwoną grafiką. Czerwony akcent znalazł się również na dachu oraz potężnym spojlerze, który dodaje pojazdowi agresywnego charakteru.

Oprócz tego Ford GT Heritage Edition otrzymał kilka elementów z włókna węglowego oraz zestaw jednoczęściowych 20-calowych kutych obręczy Heritage Gold z czerwonymi monoblokowymi zaciskami hamulcowymi Brembo. Ford oferuje również zestaw 20-calowych felg z włókna węglowego w ramach opcjonalnego pakietu modernizacyjnego Heritage. Zmian doczekało się również wnętrze, gdzie fotele, deska rozdzielcza i kierownica zostały wykończone Alcantarą.

Wraz z nowym GT Heritage Edition, Ford wprowadza również pakiet graficzny Studio Collection oferujący kilka nietypowym mieszanek kolorów, którym możecie przyjrzeć się na poniższych zdjęciach. Pakiet ten powstał przy współpracy między Ford Performance, a firmą Multimatic, czyli producentem Forda GT i będzie on dostępny w nakładzie jedynie 40 egzemplarzy.

Amerykańska marka nie zapowiedziała ile dokładnie powstanie Fordów GT Heritage Edition, lecz pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku przyszłego roku, a jego produkcja zakończy się w 2022 roku.

2021 Ford GT Heritage Edition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Ford via Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz