Oto jak może wyglądać Mercedes-AMG GT drugiej generacji

Kolejna generacja Mercedesa-AMG GT może zadebiutować w 2022 roku i będzie ograniczona jedynie do wersji coupe.

Mercedes-AMG GT zadebiutował w 2014 roku i od tego czasu nie doczekał się kolejnej generacji. Po niedawnej premierze jego topowej odmiany Black Series, która zaoferuje nam aż 730 KM mocy, możemy sądzić, że 2021 rok będzie ostatnim rokiem modelowym aktualnej odsłony modelu. Oznacza to, że na jego nową generację będziemy musieli poczekać kolejne dwa lata, lecz graficy z portalu motor.es postanowili umilić fanom oczekiwanie i przygotowali własną wizję drugiej generacji.

Wizualizacja nie wprowadza zbyt dużych zmian względem aktualnej generacji, gdyż nie wiadomo jeszcze w którą stronę podąży niemiecka marka. Graficy ograniczyli się jedynie do nieznacznego zmniejszenia modelu i nadania mu nieco więcej elegancji i odświeżenia kilku dodatkowych elementów nadwozia. Przy okazji tej grafiki zbierzmy wszystkie informacje, które dotyczą nowej generacja AMG GT.

Według różnych źródeł, premiera nowego AMG GT została zaplanowana na pierwszą połowę 2022 roku, a sam model nie doczeka się wersji pozbawionej stałego dachu i zadebiutuje jedynie jako coupe. Miejsce potężnego cabrio zajmie nowy roadster SL, który zapewne będzie posiadał kilka cech wspólnych z nową generacją GT. Wiemy również, że oba modele otrzymają dwa rzędy siedzeń oferując dla kierowcy i pasażerów cztery miejsca.

Kwestia jednostek napędowych pozostaje tajemnicą, lecz krążące pogłoski mówią, że nowa generacja GT zostanie wyposażona w silniki cztero-, sześcio- i ośmiocylindrowe, które będą wspierane silnikiem elektrycznym. Wszystkie jednostki napędowe będą dostępne wyłącznie z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów przesyłającą całą moc na wszystkie cztery koła oraz z możliwością dawkowania jej na konkretną oś.

Jeżeli Mercedes-AMG GT rzeczywiście ma zadebiutować w 2022 roku, to w przyszłym roku do sieci powinny trafić jego pierwsze zdjęcia szpiegowskie.

2021 Mercedes-AMG GT Black Series

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor.es via Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz