Supersamochody

Co powiecie na supersamochód od Toyoty?

Design jest inspirowany Suprą z 1998 roku oraz modelem 2000GT.

Design jest inspirowany Suprą z 1998 roku oraz modelem 2000GT.

Zaledwie kilka miesięcy temu została opublikowana wizualizacja supersamochodu od Skody, która nie miała praktycznie żadnych szans produkcyjnych. Teraz możemy podziwiać kolejny potężny pojazd, ale tym razem w wykonaniu Toyoty.

Supersamochód od japońskiej marki brzmi mniej abstrakcyjnie niż miało to miejsce przy Skodzie, która jest raczej kojarzona z pojazdami dla ludu. Zwłaszcza, że Toyota ma w swoim portfolio kilka szybszych modeli pokroju Supry, które mogą pochwalić się zadowalającymi osiągami. Jednak dla jednego z grafików było to za mało i zastanowił się, jak wyglądałby supersamochód w wykonaniu Toyoty. Artysta David Gallego opublikował swoją wizję o nazwie Toyota H2 + Concept i trzeba przyznać, że robi ona wrażenie.

Autor zagłębił się w historię marki, aby poszukać inspiracji dla swojego supersamochodu, który w założeniu miał posiadać „DNA” Toyoty. Pojazd koncepcyjny H2+ został ostatecznie oparty na Toyocie Suprze z 1998 roku oraz na modelu 2000GT. Japoński supersamochód otrzymał długą, nisko położoną maskę, która otoczona jest przez wystające ponad nią błotniki. Przechodzi ona we względnie niewielką szybę przednią, a następnie w podłużny opadający dach, który został płynnie pociągnięty wzdłuż pojazdu i zwieńczony subtelnym spojlerem.

Z przodu możemy również dostrzec nietypowe światła, które przyjęły postać szczeliny oraz specyficznego zagłębienia, zaś tylne reflektory otrzymały charakterystyczny wzór świateł. Natomiast we wnętrzu możemy dostrzec nietypowe ułożenie foteli 1+2, gdzie kierowca otoczony jest przez dwa fotele pasażerów znajdujące się nieznacznie za nim. Często w takich przypadkach, gdy silnik umieszczony jest centralnie, to znajduje się on po części pomiędzy pasażerami.

Trzeba przyznać, że supersamochód wygląda ciekawie i bardzo oryginalnie, aczkolwiek oczywiście nie powinniśmy oczekiwać, że trafi on na linie produkcyjne, czy też, że powstaną pojedyncze jego egzemplarze.

Toyota H2+ Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Behance.net

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz