Oto jak mógłby wyglądać nowoczesny Astrovan dla NASA

Wizualizacja została oparta na niestandardowej furgonetce służącej do transportu astronautów.

Stany Zjednoczone od wielu już dekad wiodą prym w licznych misjach kosmicznych i dalekich ekspedycjach, a sam projekt kosmiczny w przeciągu lat znacząco się rozwinął. Wraz z rozwojem samych promów NASA potrzebowała również pojazdy służące do transportu astronautów z budynków operacyjnych na platformę startową. Nic więc dziwnego, że jeden z grafików postanowił przygotować wizję nowoczesnej furgonetki dla programu kosmicznego.

Alexander Imnadze Baldini nazwał swój projekt Astrovanem i oparł go na niestandardowej furgonetce, której w szczytowym okresie projektu kosmicznego używało NASA do przewożenia astronautów. Już na pierwszy rzut oka zadziwia wielkość tego pojazdu oraz wyposażenie go w aż sześć kół, które zapewniłyby astronautom odpowiednią przestrzeń. Ma również bardzo intrygujący wygląd i pasuje do niektórych astrowanów używanych przez NASA w przeszłości.

Został również wyposażony w smukłą przednią szybę oraz trzy diodowe paski świetlne działające jako reflektory, a tradycyjne drzwi zostały zastąpione ogromnym włazem bocznym, który ma zapewnić łatwe wsiadanie i wysiadanie. Z tyłu znajduje się duże okno z biegnącą dookoła paskiem LED oraz dodatkowy poziomy pasek świetlny.

Choć projekt dobrze wygląda i miałby duże walory praktyczne, to szansa, że zostanie on wyprodukowany w najbliższym czasie jest praktycznie zerowa. Ostatni Astrovan został zaprezentowany w październiku ubiegłego roku przez Boeinga oraz Airstream i został oparty Mercedesie Sprinterze.

Astrovan od Alexandra Imnadze Baldini

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz