Oto jak może wyglądać Mercedes EQA

W głównej mierze będzie to elektryczna wersja nowego Mercedesa GLA, która być może zaoferuje nam dwa silniki elektryczne o mocy 272 KM.

Pojazdy elektryczne zyskują coraz większe znaczenie na rynku motoryzacyjnym i nic dziwnego, że kolejne marki pragną zdominować rynek tych samochodów. Mercedes będzie ważnym graczem w produkcji modeli zero emisyjnych, a po pierwszym w pełni elektrycznym EQC, nadszedł czas na kolejne mniejsze, bądź większe pojazdy, a jednym z nich będzie Mercedes EQA.

Model ten będzie elektryczną wersja Mercedesa GLA, który został już kilkukrotnie przyłapany na zakamuflowanych testach. Graficy współpracujący z portalem Motor1 postanowili zdjąć komputerowo siatkę maskującą i zaprezentować nam EQA w pełnej okazałości. Samochód ten będzie posiadał większość wspólnych elementów z wcześniej wspomnianym GLA, a jedynie przód pojazdu doczeka się nieznacznie innego wyglądu.

Mowa tu oczywiście o kratce grilla, która w przypadku pojazdu elektrycznego jest całkowicie zbędna. Została ona zamknięta i znacząco zmniejszona, podobnie jak boczne wloty powietrza. Tuż nad nimi znalazły się eleganckie, w pełni diodowe reflektory, które również podkreślają wiekopomne przejście z tradycyjnego napędu na silniki elektryczne.

Kwestia motorów, jakie trafią na pokład Mercedesa EQA pozostaje tajemnicą. Zaprezentowany w 2017 roku pojazd koncepcyjny EQA został wyposażony w dwa silniki elektryczne, które generowały 272 KM mocy oraz 499 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Stąd też możemy spodziewać się, że zostaną one przeniesione do produkcyjnej wersji, lecz model może również otrzymać zupełnie inny układ napędowy.

Na wszystkie informacje będziemy musieli czekać do jego oficjalnej prezentacji, która odbędzie się jeszcze w tym roku, a Mercedes EQA trafi na linie produkcyjne w pierwszych miesiącach 2021 roku i będzie produkowany w Hambach we Francji.

2020 Mercedes-Benz EQC 400 4Matic – zdjęcia z naszego testu

zdjęcia: Tomasz Dąbrowski

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz