Rolls-Royce Ghost zadebiutuje 1. września

Pojazd został wyposażony w 152 diody LED, które zostały umieszczone na desce rozdzielczej.

Pojazd został wyposażony w 152 diody LED, które zostały umieszczone na desce rozdzielczej.

Rolls-Royce potrafił zaskakiwać nas dość nietypowymi aczkolwiek ciekawymi pomysłami ozdobienia wnętrza w prosty i estetyczny sposób. Po wprowadzeniu „gwieździstej podsufitki” brytyjska marka zabrała się za przygotowanie nowego oświetlenia dla kolejnego elementu wnętrza pojazdów, a ich wybór padł na deskę rozdzielczą.

Nowe oświetlenie zostało nazwane „Illuminated Fascia” i przyjmuje kształt tabliczki znamionowej Ghosta otoczonej ponad 850 gwiazdami. Jej opracowanie zajęło marce aż dwa lata, a same prace nad nią trwały aż 100 000 godzin. Efektem tych prac jest błyszcząca deska rozdzielcza po stronie pasażera, która rozświetla się po włączeniu pojazdu i z pewnością nie znajdziemy jej w żadnym innym pojeździe.

Deska rozdzielcza została ozdobiona napisem oraz rozbudowaną konstelacją, która rozświetlana jest przy pomocy co najmniej 152 LED-owych diod. Pozostają one całkowicie niewidoczne, gdy samochód nie jest uruchomiony. Jednak gdy włączymy pojazd, wnętrze zostanie równomiernie rozświetlone dzięki zastosowaniu przewodnika o grubości 2 milimetrów z ponad 90 000 laserowo wytrawionych punktów na całej powierzchni.

Podświetlana konsola doskonale wpisuje się w kierunek projektowania Post Opulent, do którego dążyliśmy w nowym Ghost. Ta elegancka i minimalistyczna estetyka jest specyficzną odpowiedzią na grono klientów, którzy reagują na Ghost: mężczyzn i kobiety, których łączy pragnienie czystego, stonowanego wyrazu Rolls-Royce’a. Podobnie jak reszta progresywnego projektu samochodu silnikowego, ta ukryta do zaświecenia funkcja ukrywa złożoność wymaganą do stworzenia poczucia bezwysiłkowego luksusu za pomocą prostego elementu dekoracyjnego.

Michael Bryden, główny projektant

Według marki, wykorzystanie tej techniki nie tylko równomiernie rozprasza światła, lecz również dodaje efektu migotania, gdy oczy poruszają się po desce rozdzielczej. Podobny efekt mogliśmy zobaczyć przy gwieździstej podsufitce, która otrzymała od 800 do 1600 otworów, w które Rolls-Royce wstawia światłowody.

Marka dołożyła również głębokich starań, aby ukryć diody i napis, gdy samochód jest wyłączony. Uzyskali ten efekt dzięki złożonemu procesowi malowania deski rozdzielczej znajdującej się po stronie pasażera. Początkowo jest ona pokrywana fortepianową czernią, która jest wytrawiona laserowo, aby pozbyć się czarnego zabarwienia, a tym samym przepuścić światło przez „Ducha” i konstelację gwiazd. Następnie dodawana jest ciemna warstwa lakieru, aby ukryć napis, gdy samochód jest wyłączony, a na końcu Rolls-Royce uszczelnia deskę rozdzielczą dyskretnie przyciemnianą warstwą lakieru, która jest ręcznie malowana w celu uzyskania grubości 0,5 mm z błyszczącym wykończeniem.

Rolls-Royce oprócz ujawnienia nowego oświetlenia deski rozdzielczej podał również oficjalną datę premiery Ghosta, która nastąpi 1. września o godzinie 14:00 czasu polskiego.

2021 Rolls-Royce Ghost – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2020

rolls-royce-ghost-spy-photos
rolls-royce-ghost-spy-photos (1)
rolls-royce-ghost-spy-photos (2)
rolls-royce-ghost-spy-photos (3)
rolls-royce-ghost-spy-photos (4)
rolls-royce-ghost-spy-photos (5)
rolls-royce-ghost-spy-photos (6)
previous arrow
next arrow
 
rolls-royce-ghost-spy-photos
rolls-royce-ghost-spy-photos (1)
rolls-royce-ghost-spy-photos (2)
rolls-royce-ghost-spy-photos (3)
rolls-royce-ghost-spy-photos (4)
rolls-royce-ghost-spy-photos (5)
rolls-royce-ghost-spy-photos (6)
previous arrow
next arrow

Źródło: Rolls-Royce

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz