Mugen przygotował zestaw ulepszeń do Hondy S660

Niestety podobnie jak model, będzie on dostępny tylko i wyłącznie w Japonii.

Honda w 2015 roku wprowadziła na japoński rynek model S660 z centralnie umieszczonym silnikiem, który jest niewielkim samochodem sportowym. Niestety pojazd ten dostępny jest tylko i wyłącznie w Japonii, a krążące plotki o wprowadzeniu go na inne rynki wydaje się być bardzo przekolorowane. Pozostaje nam tylko śledzić zmiany, jakie zaszły w tym nietypowym modelu oraz liczyć po cichu, że trafi kiedyś na pozostałe rynki.

Mugen postanowił dodać pojazdowi nieco agresywniejszego charakteru i przygotował pakiet zmian, który oferowany jest w dość przystępnej cenie. Przygotowany przez firmę zestaw został zainspirowany koncepcją Mugen S660 zaprezentowaną na Tokyo Auto Salon 2020 i trafił do wszystkich dealerów Honda Cars i Mugen Parts w całej Japonii.

Tuner wprowadził do pojazdu ulepszone zawieszenie oraz nowe aerodynamiczne zderzaki oraz wstawki progowe wykonane z formowanego próżniowo PPE. Przedni zderzak ma dwukolorowe wykończenie łączące barwę nadwozia pojazdu z metalicznym lakierem Dark Gun oraz został wyposażony w opcjonalne światła przeciwmgielne LED i oświetlenie aerodynamiczne. Został także zakończony subtelnym splitterem, który jest kontynuowany na bocznych progach, które również otrzymały dwukolorowe wykończenie.

Jego tylny odpowiednik otrzymał natomiast jednolity lakier w kolorze nadwozia oraz jest dostępny ze standardowym oraz sportowym tłumikiem Mugen. Całość dopełniają potężne kute felgi aluminiowe „FR8” z metalicznym wykończeniem Graphite Gun i występują w układzie naprzemiennym z obręczami 15 × 5 cali na przedniej osi i 16 × 6 cali z tyłu oraz zostały ogumione oponami 165/55 R15 i 195/45 R16. Tuner przygotował również zestaw amortyzatorów Yamaha Performance, które wibrują i hałasują na nierównych powierzchniach i poprawiają stabilność sterowania, zwrotność i prowadzenie.

Tak, jak wcześniej wspomniałem, pakiet zmian oferowany jest w bardzo przystępnej cenie wynoszącej około 5000 dolarów. Dodatkowo Mugen Power zapowiedziało, że do końca tego roku wprowadzi więcej niestandardowych części do Hondy S660, w tym przednie kratki z włókna węglowego, tylne splittery, sportowe tłumiki i fotele kubełkowe.

Honda S660 Mugen Power

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz