Oto koncepcyjny supersamochód od Forda

Pojazd ten został stworzony przy współpracy graczy z zewnętrznych projektantem Forda – Arturo Arino.

Niedawno mogliśmy podziwiać supersamochód Toyota H2 + Concept, który został oparty na Suprze z 1998 roku oraz modelu 2000GT. Jednak była to tylko wizualizacja, która zapewne nigdy nie przekształciłaby się w rzeczywisty pojazd. Inaczej sytuacja przedstawia się z Fordem, którego to supersamochód został przedstawiony podczas Gamescom 2020.

Przedstawienie samochodu koncepcyjnego podczas eventu niezwiązanego z motoryzacją wydaje się dość dziwnym posunięciem, jednak sama historia tego pojazdu powinna rzucić nieco światła na całą sytuację. W 2019 roku Ford stworzył swój zespół e-sportowy o nazwie Team Fordzilla, który ma ponad 40 kierowców rozsianych po wielu krajach europejskich, jednak nie zajmują się oni tylko grami. Drużyna ta nawiązała ostatnio współpracę z działem projektowym Forda, aby stworzyć niestandardowy wirtualny supersamochód, który został nazwany Team Fordzilla P1.

Koncepcyjny P1 powstał pod okiem projektanta zewnętrznego amerykańskiej marki Arturo Arino, który inspirował się wyglądem supersamochodu GT, a następnie dorzucił do niego wiele futurystycznych elementów, a w szczególności zmienne panele nadwozia mogą rozciągać lub kurczyć pojazd w razie potrzeby. Co ciekawe, według Forda, konfigurowalne panele nadwozia sprawiłyby, że Fordzilla P1 byłaby dobra zarówno na „szybkie proste w Le Mans… lub węższe tory, takie jak Monako”.

W samo powstawanie pojazdu koncepcyjne mieli również wkład fani marki. Ford wykorzystał swojego Twittera, aby społeczność wybrała m.in. zastosowaną pozycje siedzeń, styl kokpitu, a nawet układ napędowy. W efekcie czego ponad 250 000 obserwujących amerykańską markę zagłosowało za wybranymi pomysłami, a najwięcej głosów zdobyła koncepcja od Arino.

Najlepszą informację pozostawiliśmy jednak na koniec. Zarówno supersamochód od Skody, jak i nowy supersamochód Toyoty były jedynie wizualizacjami, a pojazd od Forda doczeka się pełnowymiarowego i rzeczywistego samochodu koncepcyjnego, który zostanie przygotowany przez dział projektowy z Kolonii. Oczywiście szansa, że P1 trafi do masowej produkcji jest praktycznie zerowa, lecz Ford prowadzi aktualnie rozmowy z „głównym twórcą gier”, aby potencjalnie wprowadzić samochód na wirtualny tor.

Ford Team Fordzilla P1 Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz