Lexus zgłosił znak towarowy LBX

Zgłoszona nazwa może należeć do nowego SUV-a w ofercie japońskiej marki.

Lexus ostatnimi czasy wprowadza spore zmiany w swojej gamie modeli. Niedawno Lexus ES doczekał się napędu na wszystkie koła, a kilkanaście dni wcześniej japońska marka zgłosiła znak towarowy mogący należeć do nowego crossovera coupe. Teraz Lexus zgłosił w Europie, Izraelu oraz Szwajcarii nazwę Lexus LBX oraz sam szyld LBX.

Wnioski dotyczące znaku towarowego zostały złożone już 5 sierpnia, a sama informacja o ich odkryciu pochodzi z portalu Lexus Enthusiast. Co ciekawe wnioski te nie obejmują Ameryki, co może oznaczać, że ewentualny nowy pojazd może występować tylko na rynku Europejskim oraz w Izraelu. Według źródła, nowa nazwa może być używana w „samochodach i ich częściach konstrukcyjnych” oraz może posłużyć dla rzekomego modelu opartego na Toyocie Yaris Cross. W informacji tej może być ziarno prawdy, gdyż według pogłosek z maja crossover oparty na Yaris Cross może otrzymać nazwę BX i nie trafi do Ameryki Północnej.

Oczywiście pojazd różniłby się od Toyoty Yaris Cross otrzymując zupełnie inny wygląd z charakterystycznymi elementami Lexusa, czyli dużą wrzecionową osłoną chłodnicy i typowymi dla marki reflektorami. Wnętrze natomiast byłoby w dużym stopniu przeniesione z Yaris Cross, lecz zapewne otrzymalibyśmy nieco ekskluzywnych elementów i nowinek technologicznych oraz wyższej jakości materiałów, czy też więcej opcji wykończenia wnętrza.

Potencjalny Lexus mógłby być napędzany układem napędowym złożonym z silnika elektrycznego oraz 1,5-litrowego motoru generującego 116 KM mocy, a w przyszłości moglibyśmy spodziewać się wariantu F Sport, z większą mocą i napędem na wszystkie koła.

2019 Lexus LX 570 – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2021 Toyota Yaris Cross

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: LexusEnthusiast via Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz