Samochody elektryczne

Zobaczcie wybuch samochodu elektrycznego podczas ładowania na stacji

Do wybuchu mogła przyczynić się również straż pożarna, która przyjechała na interwencje.

Do wybuchu mogła przyczynić się również straż pożarna, która przyjechała na interwencje.

Wybuchy samochodów są nieodzownym elementem większości filmów akcji, które już głęboko utarły się w kulturze. Wiele osób uważa, że pojazdy mogą rzeczywiście efektownie wybuchnąć, lecz jest to mit, zarówno w samochodach napędzanych paliwem jak i gazem może dość do zapłonu zbiornika bądź butli, lecz nie skutkuje on wybuchem. Wiele jednak wskazuje, że sprawa może wyglądać zupełnie inaczej z pojazdami elektrycznymi.

W Sanming w południowych Chinach doszło do pewnego incydentu, który zakończył się spektakularnym wybuchem pojazdu elektrycznego. Właściciel samochodu napędzanego „zielonym paliwem” postanowił podładować akumulatory na jednej ze stacji ładowania. Jednak po krótkim czasie od podłączenia jego pojazdu, który wygląda na model BAIC EX360, zaczęły wydobywać się spod niego kłęby dymu. Kierowca natychmiast wezwał straż pożarną, która następnie spryskiwała pojazd zimną wodą.

Niestety efekt okazał się odwrotny do zamierzonego i samochód nie przestał się dymić, lecz efektownie wybuchł, a jego panele nadwozia uszkodziły również dach stacji ładowania. Co ciekawe strażacy działali właściwie, a kierowanie bezpośredniego strumienia wody na akumulator jest najlepszych sposobem na gaszenie pożarów w samochodach elektrycznych.

Powstaje jednak pytanie, co doprowadziło do wybuchu, a wcześniej pojawienia się dymu spod samochodu. Mogła to być zarówno usterka na stacji ładowania, problem z samym akumulatorem, czy jakaś wada produkcyjna. Możemy się spodziewać, że w sprawie tego incydentu zostanie wszczęte śledztwo, które być może wyjaśni dokładne okoliczności zdarzenia.

Zobaczcie wybuch samochodu elektrycznego podczas ładowania na stacji

Źródło: min marine via Carscoops

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz