Mercedes-AMG S63 na kolejnej wizualizacji

Pojazd otrzymał zdecydowanie bardziej agresywny wygląd.

Zaledwie kilka dni temu oficjalnie zadebiutował nowy Mercedes Klasy S, lecz niemiecka marka nie zamierza zwalniać tempa i już wkrótce zaprezentuje nam jego potężną wersję Maybacha z V12 pod maską, a dodatkowo szykowane są topowe odmiany S73 oraz S63 z rodziny AMG. Ten ostatni doczekał się wizualizacji, która dodaje mu zdecydowanie więcej agresywnego charakteru.

Wiemy już, że oba topowe modele otrzymają potężny układ hybrydowy, a do ich nazwy dołączy literka „e” symbolizująca elektryfikację modelu. X-Tomi Design przygotował swoją wizję hybrydowego S63, które zaoferuje nam „prawie 700 KM” mocy. Pojazd otrzymał potężną przednią kratkę z pionowymi listwami i matowym czarnym wykończeniem, która sąsiaduje z agresywnie wyglądającym zderzakiem, który doczekał się potężnych wlotów powietrza odżywiających ulepszony układ napędowy.

Oprócz tego model został nieznacznie obniżony oraz doczekał się nowego zestawu aluminiowych felg, co stanowi standard dla ulepszeń z rodziny AMG. Grafik nie przygotował wizji tylnej części pojazdu, lecz możemy się spodziewać, że znajdą się na niej cztery końcówki układu wydechowego, które zostaną otoczone przez pokaźnych rozmiarów dyfuzor, a tylna klapa bagażnika zostanie zwieńczona pokaźnym spojlerem.

Według najnowszych informacji, do których dotarł portal Autocar wynika, że topowe warianty zostaną wyposażone w 4-litrową V8 z podwójnym turbodoładowaniem i zamontowanym z tyłu silnikiem elektrycznym, który będzie generował dodatkowe 136 KM mocy w S63e, a łączna moc układu napędowego będzie wynosiła „prawie 700 KM”. Najmocniejszym wariantem będzie S73e, które również wspierane jest silnikiem elektrycznym, który generuje aż 204 KM mocy, co w połączeniu z motorem spalinowym pozwoli nam uzyskać 816 KM. Uważa się, że oba modele AMG znajdują się w końcowej fazie rozwoju i otrzymają akumulator litowo-jonowy o pojemności około 20 kWh.

Niestety na premierę obu modeli będziemy musieli zapewne poczekać do przyszłego roku, gdyż pierwszy w kolejce jest Maybach, który zadebiutuje w listopadzie na targach motoryzacyjnych w Kantonie.

2021 Mercedes-Benz Klasy S

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: X-Tomi Design 

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz