Oto jak mogłyby wyglądać ciężarówki marek produkujących luksusowe samochody

A może Aston Martin powinien rozpocząć produkcje samochodów ciężarowych?

Ciężarówki kojarzone są raczej z mniej znanymi markami, które w głównej mierze zajmują się pojazdami ciężarowymi np. Scania. Co jednak, gdyby koncerny produkujące luksusowe samochody postanowiły przygotować własne ciągniki siodłowe? Jeżeli zastanawiałeś się jak mogłoby wyglądać naczepowe Ferrari, czy Aston Martin to wizualizacje od Fleet Logging z pewnością Cię zainteresują.

Portal Fleet Logging opublikował kilka grafik przedstawiających ciągniki siodłowe czołowych marek, a mianowicie Aston Martina, Ferrari, Koenigsegga, Lamborghini, McLarena, Pagani i W Motors, a każda z nich posiada cechy charakterystyczne modelu, który stanowił punkt wyjścia dla projektu.

Tak też ciężarówka od Astona Martina została oparta na modelu DB11 z przednią częścią grand tourera zaszczepioną na smukłym nadwoziu ciężarówki z wysoką, otaczającą szklarnią. Kolejny projekt został oparty na Ferrari Portofino i otrzymał charakterystyczny przeszklony dach, a także oczywiście czerwony kolor nadwozia.

Idąc dalej otrzymujemy propozycję od Koenigsegg, która otrzymała przód od Agery, który dobrze komponuje się z czarno-białym lakierem. Pojazd doczekał się również charakterystycznej przedniej szyby modelu. Kolejna grafika poświęcona jest Lamborghini, które wzorowane było na Urusie i dominują w nim ostre i kanciaste linie. Zupełnym przeciwieństwem jest McLaren, którego to półciężarówka została oparta na modelu 720S i posiada zaokrąglone kształty oraz większe reflektory.

Ostatnie dwa projekty należą do Pagani i W Motors i są oparte odpowiednio na Huayra i Lykan HyperSport i muszę przyznać, że prezentują się chyba najgorzej i najmniej naturalnie, o ile możemy mówić o naturalności patrząc na półciężarówki od luksusowych marek. Najlepiej wypada Aston Martin, którego wizualizacja wygląda najrealniej, a sam przód w miarę dobrze komponuje się z wysokim dachem. Swoją drogą ciekawe jak wyglądałaby ciężarówka oparta na Tesli Cybertruck.

Wizualizacje Fleet Logging

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Fleet Logging via Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz