Supersamochody

Peugeot przygotowuje supersamochód na wyścig w Le Mans

Francuska marka ogłosiła powrót do do wyścigów długodystansowych i pracuje nad potężnym 680-konnym Hypercarem.

Francuska marka ogłosiła powrót do wyścigów długodystansowych i pracuje nad potężnym 680-konnym Hypercarem.

Peugeot zamierza wrócić do rywalizacji w rajdach wytrzymałościowych i zamierza wystartować w wyścigu Le Mans w 2022 roku w kategorii Hypercar. Zgodnie z przepisami francuska marka musi przygotować 25 egzemplarzy, które będą mogły być użytkowane na drodze, a co za tym idzie, już wkrótce zostanie zaprezentowana potężna hybryda, którą możemy podziwiać już dziś na oficjalnych grafikach.

Peugeot opublikował zwiastun przedstawiający nadciągający Hypercar na trzech grafikach, które ujawniają jego wygląd. Sam projekt opracowywany jest w tunelu aerodynamicznym w celu uzyskania jak najlepszego nadwozia z najkorzystniejszym współczynnikiem oporu powietrza. Dodatkowo możemy dojrzeć, że pojazd doczekał się niskiego zawieszenia oraz wystających błotników, a całość podkreślana jest przez ogromny spojler oraz reflektory i tylne światła w formie trzech podłużnych pasków LED.

Pojazd nie otrzymał jeszcze swojej oficjalnej nazwy, a prace nad nim prowadzone są w głównej siedzibie sportów motorowych marki w Paryżu. „Do tej pory potwierdziliśmy część koncepcji aerodynamicznej, zdecydowaliśmy o konstrukcji silnika i wybraliśmy funkcjonalność układu hybrydowego oraz jego podstawową konstrukcję” – powiedział Olivier Jansonnie, dyrektor techniczny programu Peugeot Sport WEC.

Marka nie zdradza zbyt wielu szczegółów technicznych dotyczących osiągów modelu, czy też parametrów jednostki napędowej. Wiemy jedynie że Peugeot Le Mans Hypercar zaoferuje nam 680 KM mocy, w czym jego przednia oś napędzana będzie silnikiem elektrycznym generującym 272 KM mocy.

Nie wiemy jeszcze kiedy francuski Hypercar zostanie oficjalnie zaprezentowany oraz w jakim nakładzie powstanie, który ostatecznie nie może być mniejszy niż 25 egzemplarzy. Nie przeszkadza to jednak marce, aby móc przygotować większą ilość pojazdów, które mogłyby być przeznaczone do jazdy torowej.

Peugeot Le Mans Hypercar

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz