Volkswagen ID.4 na ostatnim zwiastunie

Od premiery nowego elektrycznego SUV-a dzielą nas jedynie godziny.

Nowy Volkswagen ID.4 znajduje się tuż za rogiem i jego światowa premiera odbędzie się za zaledwie kilka godzin. Nie przeszkodziło to jednak niemieckiej marce, aby opublikować kolejne zdjęcia, które tym razem skupiają się na reflektorach i oświetleniu nadchodzącego elektrycznego SUV-a.

Nowy Volkswagen ID.4 otrzymał potężne przednie reflektory, które w standardzie zostały wyposażone w technologię LED, lecz możemy je opcjonalnie zamienić na tzw. IQ.Light z matrycowymi reflektorami LED. Podobnie sytuacja przedstawia się po drugiej stronie samochodu, gdzie tylne światła otrzymały trójwymiarowy wygląd oraz zostały połączone czerwonym paskiem świetlnym.

Światło to nowy chrom. Światło odgrywa ważną rolę, zwłaszcza w przypadku pojazdu elektrycznego. Reprezentuje energię i elektryczność, ale także ciepło i bezpieczeństwo. Światło to doskonały symbol mobilności przyszłości.

Klaus Zyciora, szef projektowania Grupy Volkswagen i były szef projektowania marki Volkswagen

Światło jednak będzie pełniło jeszcze jedną ważną funkcję w nowym Volkswagenie ID.4. Umieszczona pod przednią szybą listwa świetlna LED przekazuje kierowcy różne komunikaty pokroju przychodzących połączeń, załączenia się awaryjnego hamowania, czy też zablokowania pojazdu.

Nowy Volkswagen ID.4 zadebiutuje już 23. września, a pierwsze egzemplarze trafią do swoich właścicieli jeszcze przed końcem bieżącego roku.

2021 Volkswagen ID.4 – Oficjalne zdjęcia

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Volkswagen

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz