Koncepcyjny Polestar Precept otrzymał zielone światło do produkcji

Przyczyniły się do tego bardzo pozytywne opinie mediów i fanów motoryzacji.

Na początku tego roku Polestar zaprezentował nam pojazd koncepcyjny Precept, który zdecydowanie odbiega stylistyką od pozostałych modeli zarówno marki, jak i samego Volvo. Samochód ten cieszył się ogromną popularnością i pozytywnymi opiniami, stąd też szwedzka marka wydajnościowa postanowiła skierować koncepcje na linie montażowe.

„Oszałamiający. Spektakularny. Nowatorski. Chcielibyśmy zobaczyć go na drodze! ” – to tylko niektóre opinie mediów dotyczące niesamowitej koncepcji od Polestara. Skoro więc rynek pragnie ujrzeć produkcyjną wersję Precepta, to marka nie mogło zrobić nic innego, jak tylko spełnić tę prośbę. Dobrą nowinę oficjalnie przekazał dyrektor generalny Polestar, Thomas Ingenlath podczas tegorocznego Beijing Auto Show.

Marka nie zdradza jednak zbyt wielu szczegółów, lecz wiemy, że będzie montowany w nowym zakładzie produkcyjnym w Chinach, a jego ekologiczne wnętrze zostanie w jak największym stopniu przeniesione do produkcyjnej wersji. „Wnętrze Polestar Precept składa się z mieszanki trwałych materiałów, w tym butelek PET z recyklingu, sieci rybackich z odzysku i winylu korkowego z recyklingu. Kompozyt na bazie lnu, opracowany przez zewnętrznego partnera Bcomp Ltd., występuje w wielu elementach wewnętrznych i niektórych zewnętrznych. ambicją jest wprowadzenie znacznej części tego zrównoważonego rozwoju do produkcji ”. – powiedział Thomas Ingenlath.

Pojazd wyróżnia się nietypową stylistyką z kanciastym nadwoziem i zlicowanymi klamkami, a sama marka określa go jako „awangardowy projekt”. Koncepcja obejmuje również 22-calowe obręcze, panoramiczny szklany dach i „SmartZone”, która zastąpiła tradycyjną kratkę grilla. Znajdziemy na niej radary, czujniki ultradźwiękowe i szerokokątną kamerę o wysokiej rozdzielczości, które to posłużą do półautonomicznego systemu jazdy.

Do wnętrza natomiast trafiły cztery pojedyncze fotele oraz płasko zakończona kierownica, za którą znalazł się 9-calowy zestaw cyfrowych wskaźników. Idąc dalej możemy również dostrzec większy, 15-calowy system multimedialny z Androidem i wbudowanym Asystentem Google.

Jak na ten moment nie wiemy jeszcze, kiedy produkcyjna wersja zostanie oficjalnie zaprezentowana, ani nie poznaliśmy szczegółów technicznych nadchodzącego modelu. Wiemy jedynie, że dzięki dużemu rozstawowi osi możemy liczyć na „dużą pojemność akumulatora”.

2020 Polestar Precept Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Polestar

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz