Audi Q4 E-Tron Sportback przyłapane na zakamuflowanych testach

Pojazd zadebiutuje jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Audi podąża z duchem czasu oraz panującymi trendami w motoryzacji i jeszcze przed końcem bieżącego roku zaprezentuje kolejnego elektrycznego SUV-a. Mowa tu oczywiście o Audi Q4 E-Tron Sportback, które po raz pierwszy zostało przyłapane na zakamuflowanych testach. Przyjrzyjmy się, jakie zmiany względem bazowego modelu wprowadzili niemieccy inżynierowie.

Koncepcja Audi Q4 E-Tron Sportback została oficjalnie zaprezentowana w lipcu bieżącego roku i rzuciła nam trochę światła na wygląd nadchodzącego elektrycznego SUV-a. Mogliśmy wtedy zobaczyć, że ostrzejszy Q4 E-Tron doczekał się płynniejszej linii dachu, bardziej pionowego przodu oraz masywniejszych błotników.

Opublikowane właśnie zdjęcia szpiegowskie tylko potwierdzają jego wygląd, który w nieznacznym stopniu odbiega od wcześniej wspomnianej koncepcji. Choć model został ukryty pod grubą warstwą kamuflażu, to możemy również dostrzec, że przednie reflektory zachowały swój koncepcyjny wygląd i kształt. Inaczej sytuacja przedstawia się z tylnymi światłami, które co prawda nie doczekały się zmiany kształtu, lecz otrzymały niepowtarzalny LED-owy wzór. Warto również dodać, że pojazd nie został całkowicie zasłonięty siatką maskującą, a niemiecka marka z jakiegoś powodu postanowiła odsłonić dwa fragmenty tylnego zderzaka.

Audi Q4 E-Tron Sportback dzieli płytę podłogową z bratnimi modelami z grupy Volkswagen pokroju nadchodzącego Volkswagena ID.4, czy też Skody Enyaq iV. Warto również dodać, że niemiecka marka zastosuje w modelu wydajniejsze i praktyczniejsze nadwozie, które zapewni nam więcej miejsca niż w nieznacznie większym Audi Q5.

Tajemnicą pozostaje jeszcze informacja, jakie silniki trafią na pokład elektrycznego SUV-a, choć powinniśmy spodziewać się, że model zadebiutuje z pojedynczym motorem elektrycznym napędzającym tylną oś. W przyszłości doczekamy się jednak wersji Quattro z dwoma silnikami i napędem na wszystkie koła. Możemy jednak oprzeć się na pojeździe koncepcyjnym, który został wyposażony w dwa silniki elektryczne generujące 306 KM mocy oraz w zestaw akumulatorów o pojemności 82 kWh, który pozwala przejechać do 450 km na jednym ładowaniu.

Audi Q4 E-Tron Sportback trafi do sprzedaży dopiero w przyszłym roku, lecz jego premiera powinna nastąpić jeszcze przed koniec 2020 roku.

2021 Audi Q4 E-Tron Sportback – zdjęcia szpiegowskie, wrzesień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz