Projekt nowej Hondy Civic w wersji sedan wyciekł do sieci

Był hatchback, teraz czas na sedana.

Był hatchback, teraz czas na sedana.

Zaledwie kilkanaście godzin temu do sieci wyciekły grafiki projektowe przedstawiające nową Hondę Civic jedenastej generacji, jednak prezentowały one jedynie kompaktową wersję modelu. Niemniej jednak kilka godzin później ze zgłoszenia patentowego wydobyto kolejne ilustracje, które tym razem przedstawiają pojazd w tradycyjnym nadwoziu sedana.

Japoński sedan jedenastej generacji nie doczekał się zbyt wielu zmian względem swojego kompaktowego odpowiednika, a cały przód pojazdu został przeniesiony z hatchbacka. Pewne modyfikacje możemy dopiero dostrzec za słupkiem B, gdzie znaleźć możemy płynniejszą linię dachu, która pozwoli na nieznaczne wydłużenie pojazdu. Podobnie jak kompakt, model doczekał się bardziej uproszczonego designu pozbawionego zbędnych przetłoczeń, a najbardziej dostrzegalną zmianą pomiędzy obiema wersjami nowego Civica jest kształt tylnych świateł. W kompakcie są one nieco pudełkowate i zostały połączone łukowatym paskiem świetlnym, natomiast sedan stawia na przejrzystość projektu i posiada osobne światła o ostrzejszym kształcie.

Dodatkowo sama klapa bagażnika wydaje się być nieco większa, co pozytywnie wpłynie na ładowność oraz ilość miejsca dla pasażerów w tylnym rzędzie siedzeń. Oczywiście należy pamiętać, że są to jedynie grafiki poglądowe, które trafiły do biura patentowego, a produkcyjna wersja Civica będzie zdecydowanie bardziej atrakcyjna.

Nowa Honda Civic XI generacji zadebiutuje już wiosną 2021 roku, a w kolejnych miesiącach powinny również pojawić się jego wydajnościowe wersje SI oraz Type R. Z gamy dostępnych modeli zniknie jednak wariant coupe, co jest spowodowane sporym spadkiem popularności tego nadwozia.

Honda Civic XI generacji sedan

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Civic XI

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz