Ford EcoSport Active na pierwszym zwiastunie

Model powinien zadebiutować już w listopadzie.

Model powinien zadebiutować już w listopadzie.

Panująca moda na SUV-y i crossovery dotarła praktycznie na każdy rynek, które zapełniane są teraz coraz większą liczbą pojazdów oferujących właściwości terenowe. W sporej części krajów istnieje jednak duże zapotrzebowanie na mniejsze modele, które, aby dotrzeć do większego grona klientów otrzymują swoje uterenowione wersje, które w przypadku Forda oznaczane są szyldem Active. Jednak dopisek ten trafi na początku listopada do Forda EcoSport.

Amerykańska marka postanowiła opublikować najnowszy zwiastun przedstawiający Forda EcoSport z potężną osłoną nadkola kontrastującą z pomarańczowym lakierem. Nieco wyżej znalazła się również plakietka Active informująca, że mamy do czynienia z uterenowioną wersją modelu, który i tak posiada stosunkowo duży prześwit. Grafika ta została również uzupełniona o dopisek „Nasza niezwykle popularna seria Active zostaje rozszerzona, aby objąć #FordEcoSport. Bądź na bieżąco – EcoSport Active zostanie ujawniony 6 listopada”.

Zarówno Ford Fiesta, jak i Focus doczekały się już wersji Active, która wprowadziła podwyższone zawieszenie oraz plastikowe osłony, które dodają modelom twardszego charakteru. Nie wiemy jednak, jakie zmiany powędrują do nadchodzącego EcoSportu, lecz spodziewamy się nieco większych osłon na nadkolach i dodatkowych kilku centymetrów prześwitu.

Marka nie zdradza zbyt wielu szczegółów, a sam Roelant de Waard, wiceprezes ds. Marketingu, sprzedaży i serwisu Ford of Europe napisał w oficjalnym komunikacie, że: „EcoSport Active będzie nowym dodatkiem do serii Active, oferującym dodatkowe możliwości i wytrzymały styl dla klientów, którzy chcą przenieść swoje przygody na świeżym powietrzu na wyższy poziom”.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wyczekiwać oficjalnej prezentacji wersji Active, która powinna nastąpić już 6 listopada bieżącego roku.

2018 Ford EcoSport

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Ford of Europe

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz