Oto jak będzie się prezentować nowa Honda Civic Type R

Może do niej trafić 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem oraz dwa motory elektryczne generujące wspólnie około 400 KM.

Może do niej trafić 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem oraz dwa motory elektryczne generujące wspólnie około 400 KM.

Zaledwie kilka dni temu do sieci wyciekły grafiki patentowe przedstawiające jedenastą generacją Civica zarówno jako kompakta, jak i sedana. Mogliśmy na nich zobaczyć, jakie zmiany zajdą w najnowszej odsłonie modelu, lecz były to tylko grafiki poglądowe. Teraz jednak możemy przyjrzeć się topowej odmianie Type R w pełnej okazałości dzięki wizualizacjom z forum Civic XI.

Polecany film z naszego kanału

Grafiki projektowe, które swoją drogą również pochodzą z forum Civic XI prezentowały jedynie zarys tego, jak będzie wyglądała najnowsza generacja kultowej Hondy. Jeżeli jednak dodamy do tego niedawne zdjęcia szpiegowskie, to otrzymamy wyraźny obraz nadchodzącego modelu, a także zmian, jakie zostały do niego wprowadzone.

Autorzy postanowili bazować na grafikach projektowych, lecz nie przeszkodziło im to, aby wprowadzić dodatkowe elementy, które dodadzą modelowi agresywnego i sportowego charakteru. Kompaktowy Civic doczeka się uproszczonego designu i bardziej stonowanego wyglądu, więc jego topowa odmiana powinna podążać w podobnym kierunku. Stąd też otrzymaliśmy bardziej przejrzyste tylne reflektor połączone LED-owym paskiem oraz mniejszą ilość przetłoczeń.

Jednak sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej z przednim zderzakiem, który otrzymał potężne boczne wloty powietrza, która w przypadku grafik patentowych były zamknięte i oznaczały się jedynie stylistycznymi wstawkami. Oprócz tego otrzymaliśmy adekwatne plakietki Hondy oraz Type R, a także wykończony na czerwony subtelny splitter.

Nie mogło oczywiście zabraknąć dodatkowych wlotów powietrza na nadkolach, które pozwolą schłodzić potężny układ hamulcowy, a także pokaźnych rozmiarów tylnego spojlera. Pojazd wydaje się również być nieco szerszy oraz niższy niż jego poprzednia generacja, lecz może to być jedynie zabieg artystyczny. Najgorzej prezentuje się jednak zestaw czterech końcówek układu wydechowego, które zajęły centralne miejsce na tylnym zderzaku i niekoniecznie dobrze wyglądają w zestawieniu z usportowionym modelem.

Oto jak będzie się prezentować nowa Honda Civic Type R

Według najnowszych plotek, do wnętrza usportowionego Civica trafi 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem, który wspierany będzie przez dwa motory elektryczne, dzięki czemu Type R zaoferuje około 400 KM. Oczywiście nie jest to jeszcze potwierdzona informacja, lecz trzeba przyznać, że taki układ napędowy wydaje się być sensowną propozycją.

Nowa generacja Hondy Civic zadebiutuje już wiosną przyszłego roku, lecz na jej topową odmianę Type R oraz sedana Si będziemy musieli zapewne poczekać kilka dodatkowych miesięcy. Więcej grafik możecie znaleźć na forum Civic XI, które przygotowało powyższe wizualizacje.

Honda Civic XI generacji

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Civic XI

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz