Moto Filmy

Nissan Z Proto został publicznie zaprezentowany w Japonii

Odsłonięcie modelu odbyło się w towarzystwie kilkudziesięciu pojazdów z rodziny Z.

Odsłonięcie modelu odbyło się w towarzystwie kilkudziesięciu pojazdów z rodziny Z.

Premiera nowego Nissana Z Proto była jednym z najgorętszych wydarzeń tego roku i zapowiedzią tego, jak będzie mógł wyglądać następca kultowego Nissana 370Z. Pojazd od razu zdobył ogromną popularność o czym mogą świadczyć liczne wizualizacje przedstawiające pojazd ten w różnych wersjach. Widzieliśmy już jego topową wersję wydajnościową Nismo oraz wariant pozbawiony stałego dachu, który również świetnie się prezentował. Tym razem jednak japońska marka postanowiła publicznie odsłonić Nissana Z Proto podczas zjazdu fanów rodziny Z.

Opublikowany przez Nissana materiał video z wydarzenia pokazuje nam istną plejadę historii modeli spod szyldu Z. Na spotkanie fanów przyjechały nawet najrzadsze pojazdy wśród których możemy znaleźć nietypową wersję Z432, która została wyposażona w 2,0-litrowy rzędowy silnik, który mogliśmy również znaleźć w trzeciej generacji Skyline 2000GT-R. Nazwa tego wariantu pochodzi od czterech zaworów na cylinder, trzech gaźników i dwóch wałków rozrządu.

Polecany film z naszego kanału

Sam Nissan Z Proto nawiązuje swoim wyglądem do pozostałych członków rodziny Z, a jego sylwetka oraz przednia część w pewnym stopniu przypominają Nissana 240Z i 260Z, natomiast tylne światła wydają się być inspirowane modelem 340ZX. Jak na ten moment najgorzej prezentuje się wnętrze modelu, które co prawda doczekało się najnowszych technologii, lecz żaden jego element nie świadczy o przynależności do legendarnej rodziny, być może zmieni się to w jego produkcyjnej wersji.

We wnętrzu Nissana Z Proto spoczęła V6 z podwójnym turbodoładowaniem, którą mogliśmy spotkać już w Infiniti Q60 Red Sport 400. Będzie ona oferować 405 KM mocy oraz 475 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które będą przekazywane na tylne koła przy pomocy manualnej skrzyni biegów.

Należy jednak pamiętać, że Nissan Z Proto jest tylko pojazdem koncepcyjnym, który zapowiada rzeczywistego następcę kultowego Nissana 370Z. Produkcyjna wersja tego samochodu powinna pojawić się pod koniec przyszłego roku i będzie stanowiła sporą konkurencje dla Toyoty Supry.

2020 Nissan Z Proto

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Nissan

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz