Jak dobrze wypolerować auto?

Stan lakieru, nawet w przypadku starszych aut, można poprawić poprzez dobór odpowiedniej pasty polerskiej. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów past oraz mleczek. Czym różnią się między sobą i co najlepiej wybrać do swojej karoserii?

Stan lakieru, nawet w przypadku starszych aut, można poprawić poprzez dobór odpowiedniej pasty polerskiej. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów past oraz mleczek. Czym różnią się między sobą i co najlepiej wybrać do swojej karoserii?

Pasty polerskie oraz mleczka do polerowania

W sklepach stacjonarnych oraz internetowych można znaleźć uniwersalne pasty polerskie firmy Profix. Jest to dobra marka, produkująca wysokiej jakości lakiery oraz pasty polerskie do aut. Pasta uniwersalna niweluje ślady po szlifowaniu, konserwuje powierzchnię lakieru, nadając mu w efekcie końcowym bardzo wysoki połysk. Nie zawiera silikonu i sprawdza się na różnego rodzaju powierzchniach – zarówno fabrycznych, jak i renowacyjnych. Z kolei mleczko polerskie pozostawia cienką warstwę, która pogłębia kolor lakieru. Jest świetne, jeśli chcemy odświeżyć karoserię bez potrzeby całościowego polerowania klaru. Mleczko przeznaczone jest do stosowania na stare powłoki oraz zniszczone warunkami atmosferycznymi. Pasty polerskie FAST sprawdzają się przy szybkich pracach renowacyjnych, a pasty MEDIUM wypełniają rysy powstałe przy cieniowaniu oraz usuwają niewielkie wtrącania, pozostawiając gładką i lśniącą powierzchnię lakieru.

Skórka pomarańczy na lakierze samochodowym

Efekt tzw. skórki pomarańczy na lakierze samochodowym zwany jest również efektem mory. Nazwę tę nosi rodzaj wady lakierniczej, która często pojawia się przy nieprawidłowym nakładaniu lakieru. Źle rozprowadzony lakier, albo lakier niskiej jakości, pozostawiają nierówną, chropowatą powierzchnię, która się nie błyszczy. Pasty polerskie pozwalają zniwelować ten efekt i poprawić błędy powstałe podczas nakładania lakieru. W przypadku bardzo zniszczonych karoserii, odnawiając auto, należy sięgnąć po profesjonalne lakiery nawierzchniowe, które przeznaczone są do stosowania na różnego rodzaju materiałach, takich jak stal czy aluminium. Dobrze dobrany lakier pozwoli uniknąć efektu skórki pomarańczowej na lakierze samochodowym.

Wielkopolskie centrum lakiernicze

Zarówno lakiery, jak i pasty polerskie oraz podkłady, szpachlówki i utwardzacze dostępne są w sklepie na stronie: www.multichem.pl. Firma Multichem od 20 lat zajmuje się produkcją lakierów oraz dodatków do lakierów samochodowych, sygnowanych marką Profix. Działalność firmy opiera się nie tylko na samej produkcji, ale także na organizacji profesjonalnych szkoleń dla kolorystów oraz techników lakiernictwa.

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz