Volkswagen Tiguan Allspace może zniknąć z Europy

Może on zostać zastąpiony przez Volkswagena Tayron.

Może on zostać zastąpiony przez Volkswagena Tayron.

Volkswagen ostatnimi czasy zintensyfikował swoją działalność na rynku chińskim i jego współpraca z SAIC i FAW pozwoliła opracować wiele modeli, które dostępne są tylko i wyłącznie na rynku lokalnym. Jednym z nich jest właśnie Tayton, który został zaprezentowany w 2018 roku w ramach koncepcji Advance Mid-Size SUV. Jednak według portalu Automotive News Europe, model może wkrótce trafić do Europu.

Portal Automotive Europe dotarł do wewnętrznego dokumentu marki, który został wcześniej przekazany do kluczowych pracowników niemieckiej marki. Według tego dokumentu, pewien 7-osobowy SUV będzie montowany w fabryce w Wolfsburgu w Niemczech, a także „będzie zorientowany na Tayrona obecnie produkowanego w Chinach”.

Od czasu zaprezentowania jego koncepcji w 2018 roku krążyły pogłoski, że trafi on również na stary kontynent. Jednak jego wprowadzenie do europejskiej oferty Volkswagena spowoduje w niej pewne zmiany. Utrzymywanie w ofercie zbyt wielu dużych SUV-ów nie jest zbyt rozsądnym posunięciem, stąd też niemiecka marka zapewne usunie ze swojej oferty mniej popularnego Volkswagena Tiguan Allspace.

Według tego samego źródła, Volkswagen podjął taką decyzję, aby umieścić w Europie samodzielnego SUV-a między Tiguanem a Touaregiem, zamiast importować praktyczniejszą wersję Tiguana z Meksyku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niemiecka marka nie przeniesie bezpośrednio Tayrona z rynku chińskiego na europejski, lecz wcześniej zmodyfikuje go, aby lepiej odpowiadał klientom ze starego kontynentu. Wcześniej podobnego zabiegu marka dokonała z Volkswagenem Tharu, który został przemodelowany, zanim trafił na rynek amerykański.

Warto również dodać, że potencjalna zmiana mogłaby nastąpić w 2024 roku, a co za tym idzie, do Europy trafiłby zmodyfikowany Volkswagena Tayron drugiej generacji. Nie jest to jednak jedyny model, który w najbliższym czasie zostanie przeniesiony na rynek europejski. W przyszłym roku w hiszpańskiej fabryce w Pampelunie zacznie być produkowany Volkswagen Nivus, który obecnie dostępny jest w Ameryce Południowej.

2020 Volkswagen Tayron

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Automotive News Europe

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz