Ferrari 488 GTE doczekało się własnego zestawu Lego

Nowy zestaw Lego Technic składa się z aż 1677 elementów.

Nowy zestaw Lego Technic składa się z aż 1677 elementów.

Ferrari należy do elitarnego grona marek, których modele znajdują się poza zasięgiem prawie wszystkich śmiertelników, a na zakup włoskich samochodów może pozwolić sobie jedynie wąska grupa osób. Jednak już 1 stycznia do sprzedaży trafi Ferrari na które stać praktycznie każdego człowieka, a co więcej umili ono dłużące się zimowe wieczory. Teraz każdy będzie mógł zbudować swoje Ferrari 488 GTE.

Mowa tu oczywiście o nowym zestawie Lego Technic, który składa się z aż 1677 elementów i przedstawia legendarny samochód wyścigowy Ferrari 488 GTE. Warto również wspomnieć, że nowy zestaw jest owocem już 15-letniej współpracy Lego z Ferrari, jednak jest to pierwszy pakiet, który powstał we ścisłej kooperacji z włoską marką. Pomimo kwadratowych bloków, projekt stara się oddać krzywizny 488 GTE oraz być jego wierną kopią. Stąd też nowe Ferrari doczekało się zestawu aerodynamicznych poprawek, masywnego spojlera, trójkolorowego koloru, czy też naklejek sponsorów.

Lego starało się w jak największym stopniu odtworzyć samochód wyścigowy, a co za tym idzie został on dopracowany w każdym calu. Złożony model mierzy 48 cm i jest przeznaczony dla co najmniej pełnoletnich konstruktorów. Dodatkowo zabawkowa firma postanowiła wprowadzić do projektu wiele szczegółów technicznych, które możemy znaleźć w normalnym samochodzie pokroju przednie i tylne zawieszenie, silnik V8 z działającymi tłokami oraz logo Ferrari na kierownicy.

Nowy zestaw trafi do sprzedaży już 1 stycznia 2021 roku i został wyceniony na 169,99 dolarów, czyli około 638 złotych. Nie jest to jednak jedyny taki projekt opracowany przez Lego Technic, wcześniej firma przygotowała Lamborghini Sian FKP 37 złożone z 3696 elementów za 380 dolarów, a w zeszłym tygodniu zapowiedziała McLarena Senna GTR, który również ma pojawić się w styczniu.

2017 Ferrari 488 GTB – zdjęcia z naszego testu

Zdjęcia: Tomasz Dąbrowski

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Lego

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz