Supersamochody

Nadchodzi kolejny supersamochód, poznajcie limitowanego Narana

5-litrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem i aż 1062 KM mocy brzmią bardzo przekonująco.

5-litrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem i aż 1062 KM mocy brzmią bardzo przekonująco.

Motoryzacja to nie tylko wielkie koncerny i firmy, które na dobre zadomowiły się na rynku, lecz również liczne start-upy, które próbują wcisnąć się pomiędzy twardą konkurencje swoimi innowacyjnymi samochodami. Wiele takich projektów podąża za trendami i wyposaża swoje pojazdy w hybrydowe, bądź w pełni elektryczne układy napędowe. Jednak brytyjski Naran Automotive postanowił postawić na czysty silnik spalinowy.

Naran został wyposażony w 5-litrowy silnik benzynowy V8 z dwoma turbosprężarkami, który generuje 1062 KM mocy, które przekazywane są na wszystkie koła. Takie połączenie ma zapewnić przyśpieszenie 0-96 km/h w niecałe 3 sekundy i pozwoli rozpędzić maszynę maksymalnie do 370 km/h. Co więcej jednostka napędowa została stworzona na zamówienie od Racing Dynamics, a inżynierowie umieścili ją w przedniej części pojazdu, jednak jest ona znacząco przesunięta w stronę środka samochodu.

Według zapewnień firmy, Naran ma oferować kierowcy i pasażerom wrażenia w stylu GT3, co przekłada się również na zawieszenie z podwójnymi wahaczami, które umożliwia wszelaką regulacje parametrów w zależności od gustu właściciela. Dodatkowo maszyna nie została wyposażona w elektryczne wspomaganie kierownicy, lecz zastąpiła ją hydrauliczna zębatka wyścigowa, a dodatkowo na pokład pojazdu trafiły ceramiczne hamulce, które pozwolą zapanować nad ogromną mocą. Moc została również po części poskromiona dzięki pakietowi aerodynamicznemu, który generuje nie mniej niż 1377 kg docisku.

Warto również wspomnieć, że Naran ma nam zaoferować wiele luksusowych akcentów oraz szeroką możliwość dostosowania pojazdu do właściciela, jednak firma postanowiła nie podawać dodatkowych szczegółów. Wiemy jedynie, że Naran powstanie w nakładzie zaledwie 49 egzemplarzy, a każdy z nich będzie indywidualnie dostosowany do klienta, w czym każdy z nich otrzyma nawet własną nazwę.

Polecany film z naszego kanału

Wszystkie te informacje mogą wydawać się zwykła fantazją kierownictwa, jednak w skład firmy wchodzą osoby, które mają ogromne doświadczenie w projektowaniu samochodów. Głównym projektantem jest Jowyn Wong, który odpowiadał już za takie projekty jak Apollo IE i De Tomaso P72, zaś od strony mechanicznej projekt wspierany jest przez Daniela Mense, który pracował nad ustanawiającym rekord Nio EP9. Co więcej pojazd nie zostanie zbudowany od zera, lecz korzysta z nadwozia samonośnego pochodzącego z BMW Serii 8.

Nic więc dziwnego, że firma wyznaczyła sobie wysokie cele i dąży do ich realizacji. Start-up skonstruował już prawdziwy samochód studyjny, podczas gdy większość konkurencji chwali się renderingami. Co więcej Naran powinien zadebiutować już na początku przyszłego roku, a jego cena nie jest jeszcze znana. Jednak patrząc po oferowanych parametrach i innych dodatkach możemy sądzić, że nie będzie on tani.

2021 Naran Automotive Naran

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Naran Automotive

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz