Samochody elektryczne

BMW i7 może zaoferować prawie 500 km zasięgu oraz 543 KM mocy

Co BMW przygotowało jako konkurencje dla Mercedesa EQS?

Co BMW przygotowało jako konkurencję dla Mercedesa EQS?

Nie jest tajemnicą, że bawarska marka pracuje nad w pełni elektrycznym i7, które będzie bezpośrednio rywalizowało z elektrycznym Mercedesem Klasy S. Niemniej jednak BMW niezbyt chętnie dzieli się danymi dotyczącymi nadchodzącego modelu, stąd też większość wiadomości to tylko plotki oraz domysły. Jednak brytyjski magazyn Car postanowił zebrać wszystkie informacje w całość i przedstawił podsumowanie przedstawiające wiele aspektów BMW i7.

Według Car, bawarska marka wyposażyła swoje i7 w potężny akumulator o pojemności 100 kWh, co pozwoliłoby przejechać niemieckiemu sedanowi około 500 km na jednym ładowaniu. Brytyjczycy zapowiedzieli również, że na jego pokład mogą trafić dwa silniki elektryczne generujące 543 KM mocy, które to przekazywane będą na wszystkie koła. Wcześniej pojawiały się również pogłoski mówiące o wersji oferującej aż 658 KM mocy, czyli więcej niż 6,6-litrowe V12 z M760i. Jeżeli Bawarczycy pokuszą się o przygotowanie topowego wariantu swojego flagowego modelu, to liczby te wydają się wielce prawdopodobne.

Dla porównania konkurencyjny Mercedes EQS przygotowany przez AMG mógłby generować około 650 KM mocy, jednak ciężko jest określić, czy informacja ta dotyczy topowego wariantu, czy też jednej z mocniejszych wersji modelu.

Oczywiście to nie koniec danych z magazynu Car, BMW i7 otrzyma również szereg funkcji bezpieczeństwa i technologii półautonomicznej jazdy, gdyż bawarska marka zamierza sprzedawać swojego flagowca, jako potęgę technologiczną. Jednak podobne podejście ma również Mercedes, co może zapowiadać swojego rodzaju elektryczny wyścig zbrojeń.

Na korzyść Mercedesa działa również czas, gdyż premiera tego modelu odbędzie się w ramach rocznika 2022, podczas gdy BMW znajduje się nieco w tyle z swoim i7, które wstępnie przygotowywane jest na rok modelowy 2023, co oznacza, że powinien on pojawić się w 2022 roku i trafić do klientów najwcześniej w drugiej połowie roku.

2022 BMW i7 – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Car via Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz